„Egyetlen feladatot sem szabad alábecsülni”

Dr. Merkely Béla klinikaigazgató 350 tagú orvos-egészségügyi csapatot verbuvál a 2017-es vizes világbajnokságra Nem csupán a versenyzőkre és velük együtt természetesen valamennyi akkreditációval rendelkező személyre, hanem a versenyszínhelyekre kilátogató nézők tízezreire is kiterjed majd a figyelme a 2017-es budapesti és balatonfüredi vizes világbajnokságon annak az orvos-egészségügyi csapatnak, amelynek megszervezésére és irányítására Dr. Merkely Béla egyetemi tanárt, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikájának igazgatóját, a MOB orvosi bizottságának tagját (képünkön balra) kérték fel.

Az országhatárokon túl is nagy tekintélynek örvendő szakember eddigi ismeretei és a most Kazanyban szerzett tapasztalatai alapján legkevesebb 350 tagú, igen jól felkészült egység „bevetésére” készül, amelynek már jóval az első versenyszám kezdete előtt, tehát az edzéseken is el kell foglalnia a pozícióját.

„Három nap leforgása alatt minden versenyszínhelyre ellátogatunk, de megfordultunk az ’olimpiai faluban’, és több olyan létesítményt is szemügyre vettünk, amelyek az edzéseknek adtak otthont. Orosz kollégáinktól megtudtuk, hogy a várt és a megjósolhatatlan eseményekre felkészülve Kazanyban 550 tagú, orvosokból illetve egészségügyi szakszemélyzetből álló csoport látta el a feladatát, amelyben 150 orvostanhallgató is felsorakozott. A létszám és a felkészültség foka talán túlszervezettségre is utalhat, de ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy két év múlva nekünk sem szabad egyetlen feladatunkat sem alábecsülni” – hangsúlyozta a Telekom Sporthír Szolgálatot tájékoztató klinikaigazgató, aki amatőr vízilabda játékosként ma is a vizes sportok nagy közösségébe tartozónak vallhatja magát.

Dr. Merkely Béla és munkatársai azt is megtudták, hogy a kazanyi világbajnokság zárónapjáig 259 versenyzőt láttak el az orosz orvosok, a más kategóriákat képviselő, de szintén akkreditációval rendelkezők közül viszont háromszor ennyi személy fordult hozzájuk és szorult vizsgálatra vagy ápolásra.

„Voltak szívinfarktusos és vakbélgyulladásos pácienseik is, mások vírusos gyomorfertőzés vagy szemsérülés miatt szorultak ápolásra, rosszabb esetben kórházi kezelésre. Mindezekre az eshetőségekre nekünk is előrelátóan kell felkészülnünk. Mi nem fogunk poliklinikát kialakítani vagy egy ilyennek számító intézmény szolgálatát igénybe venni, mert meggyőződésem, hogy egészségügyi háttérintézményként jól ellátja majd a feladatát a Semmelweis Egyetem Oktató Kórháza (közismert nevén az Uzsoki – a szerk.), illetve maga a Semmelweis Egyetem. Emellett más ismert intézmények, köztük a mi városmajori klinikánk is készenlétben áll majd, egy-egy, a világbajnokságra előkészített kisebb speciális részleggel.”

„A csapat toborzása már megkezdődött, amelynek gerincét az Egyetem, illetve annak orvosokból álló vízilabdacsapatának tagjai alkotják majd, de számítunk a sportszerető medikusok csatlakozására is. Minden létesítményben ott leszünk, és megfelelő számú – többtucat – mentőkocsi is rendelkezésre áll majd. Ahogy a vízilabdázóknak a medencében, nekünk is ’látni kell majd a magunk pályáján’, éberen figyelni, és ahol csak lehet, előrelátóan cselekedni” – emelte ki a két év múlva esedékes világbajnokság orvosi csoportjának vezetője.

(fotó: MÚSZ)

Forrás: www.mob.hu – RSS