,,Életünk legrövidebb versenye volt!"

,,Életünk legrövidebb versenye volt!

MARICSEK RACING TEAM – Baranya Kupa 2013, 2013. augusztus 24-25.

Borbás Szabolcs – Kiss Roland, Mitsubishi Lancer Evo VII

Borbás Szabolcs épségben adta át mennyasszonyának Kiss Rolandot, aki az augusztus 24-25-ei Baranya Kupa után már a hétvégi esküvőjére készülhet. Tatabánya után ugyanis Komlón sem járt szerencsével a Borbás-Kiss duó. A Maricsek Racing Team versenyzőpárosa végre hazai környezetben mutathatta volna meg, mire is képes, ám a Mitsubishi Lancer Evo VII-es most is műszaki problémával küszködött. Ezzel pedig rekordot is döntöttek: életük legrövidebb versenye volt a 2013-as baranyai futam.

Borbás Szabolcs: A tatabányai futam után nekiálltunk a kocsi revíziójának: szétszedtük a motort, helyrehoztuk a hengerfejet és új tömítést raktunk a Mitsubishibe. Nagyon vártuk a Baranya Kupát, hiszen végre hazai környezetben, a barátok és a család előtt autózhattunk. Megmutathattuk volna végre, mire is vagyunk tényleg képesek, de a technika sajnos ismét közbeszólt.

A prológon abszolút 3. időt autóztunk, élveztem a szereplést, vasárnap viszont nem csak korán kezdtünk, de korán is fejeztük meg a küzdelmeket. A Mitsubishi hátsó difije felmondta a szolgálatot, ami nekünk a verseny végét is jelentette. Nagyon csalódott voltam, de most már csak előre nézek, és várom, hogy Vácott újra színre léphessünk.

Kiss Roland: A hazai pálya előnye nálunk volt, ezért izgatottan vártam, hogy a barátaink előtt is szerepelhessünk. Jól sikerült számunkra a prológ, bíztató volt az eredményünk. Ez után azt hittük, hogy minden rendben és a jó széria folytatódik majd a versenyen is. Sajnos ez nem így történt.

Mentünk ki az első gyors felé, s az etapon elkattant valami a Mitsubishi hátuljában. Először csak azt hittük, hogy egy kő csapódott fel, de aztán kattant még egyet, s akkor már tudtuk, hogy a hátsó difivel van a probléma. Visszamentünk a szervizparkba, ahol a segítőink rövid időn belül kijavították a hibát, ám a szövetség már nem engedett vissza minket a pályára. A szervezőnek, Markó Tibornak viszont ezúton is köszönjük, hogy segédkezett nekünk és próbálta elintézni, hogy folytathassuk a versenyt. Nekünk ez tényleg csak egy örömautózás lett volna, tétje nem volt a futamnak. Amit a legjobban sajnálok, hogy a Baranya Kupa egy igazi rallys megmérettetés lett volna, ahol mindenféle körülmények között próbára tehettük volna magunkat.

Partnereinknek köszönjük az együttműködést: TechnoPig Kft., Dipolvill 96 Kft., T.2.D. Bt., Hajduvet Kft., Nomek Kft., BOSE, Handtex Bt., Kökönyös Patika Bt., Hegyháti Pálinkafőzde, Gerecse Pharma Kft., Pharmamét Kft., Baranyaholding Kft., Magister Pharma Kft.,Rózsa Pharma Kft., Rally Café