Élő: Belgium – Szlovákia 0-1

Cikkünk frissül.

Románia Ukrajna felett aratott meglepetésgyőzelme után két egyenes ágon kijutó csapat csap össze az E csoport második mérkőzésén, Belgium Frankfurtban vív meg Szlovákiával.

Belgium legutóbb a 2022-es világbajnokság csoportkörében kapott ki Marokkó ellen, akkor nem is jutottak tovább, azóta viszont 15 veretlen meccset játszottak, amiben benne volt a teljes Eb-selejtező is. A felkészülést jól zárták, két márciusi iksz után júniusban legyőzték Luxemburgot és Montenegrót is.

Szlovákia is két győztes barátságos meccs után érkezett meg Németországba, Wales és San Marino ellen egyaránt 4-0-ra nyertek. Az Eb-re csoportmásodikként jutottak ki Portugália mögött.

Két olasz edző csap össze, a belgákat Domenico Tedesco, a szlovákokat Francesco Calzona irányítja.

A kezdőcsapatok:

Belgium: Casteels – Castagne, Faes, Debast, Carrasco – Mangala, Onana – Trossard, De Bruyne, Doku – Lukaku

Szlovákia: Dubravka – Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Schranz, Bozenik, Haraslin

A meccs

A szlovák, majd a belga himnusz után a török Umut Meler fújta meg a sípot, a kezdőrúgást Szlovákia végezhette el. A 3. percben rögtön helyzetet alakított ki Belgium, miután a letámadó szlovákokat Doku cselezte ki, centerezett De Bruyne-nek, aki Lukakuhoz juttatta a labdát, a csatár azonban nem tudta bekotorni, Dubravka hárított.

Az 5. percben ismét Lukaku szerezhetett volna gólt, de egy kiugratást követően csak elpöckölni tudta a labdát Dubravka mellett, amely nem jutott el a kapuig, a begyűjtött labdát még beemelték, de a kapus lehúzta azt.

GÓL! A 7. percben Szlovákia szerzett vezetést! Saját szögletzászlajánál végzett el bedobást Belgium, de eladták a labdát, Schranz sarokkal készített elő, Kucka lőhetett, ezt még Casteels védte, de a kipattanót Schranz bevágta. A VAR vizsgálta a helyzetet, de nem volt les. Belgium – Szlovákia 0-1!

A 10. percben Belgium tizenegyest reklamáltak, miután Doku cselei ledöntötték a lábáról az egyik szlovák védőt, aki estében kézzel ütött a labdába, de a bírót nem hatotta meg a belga panasz. Egy perccel később már Szlovákia kapott szabadrúgást a belga térfélen, beívelték, de les miatt szabadrúgás következett kifelé.

Belga szabadrúgás következett jó 25 méterről a 13. percben, miután De Bruyne-t buktatták, a sértett végezte el, de a labda mindenki felett átrepült.

A 15-16. percben kétszer is megbolygatta De Bruyne a szlovák védelmet, előbb Doku lőtt a blokkba, majd Trossard elé tálalt a belgák csapatkapitánya, de egy becsúszó szlovák lábról visszapattant a belga szélsőre a labda, így kirúgás következhetett.

A meccs első szögletét Szlovákia végezhette el, miután egy labdaszerzést követően Bozenik kapott hosszú labdát, de Faes tisztázott. Haraslin ívelte be a 19. percben, de Faes megint jó helyen volt.

A 21. percben Dubravka hibázott nagyot, Trossardhoz pöckölte a labdát, de a belga támadó 25 méterről a kapu fölé lőtte azt.

Rövid eseménytelen időszak után a 29. percben előkerült a sárga lap. Belgium ígéretes támadást építgetett, de egy rossz passz után Mangala buktatta ellenfelét. Ezt követően maradt a szlovákoknál a labda, a 31. percben jutottak el egy lövésig, de Casteels simán fogta Bozenik gyenge próbálkozását.

A 34. percben De Bruyne adott gyönyörű passz klubtársának, Dokunak, aki kiharcolta a belgák első szögletét. De Bruyne adta be a szögletet is, Onana fejelhetett, de Dubravka könnyedén ölelte magához a labdát.

A 37. percben Szlovákia labdát szerzett az ellenfél térfelén, a beadás szögletre pattant. A sarokrúgást az ötös sarkáról fejelte ki Castagne.

40. perc, Kucka gyönyörűen tette maga elé a labdát, a beívelés is jó volt, Haraslin lőtt kapásból, Casteels védett. A szöglet is veszélyes volt, de sikerült a belga védelemnek kikotornia, a kontrát Schranz csak egy sárga lap árán tudta megakadályozni.

A 42. percben Carrasco lenyűgöző passzt adott Lukakunak a felezővonaltól, a belga csatár nem volt lesen, de végül a kapu mellé ügyetlenkedte a labdát.

A 45. perc végén megtudtuk, hogy lesz 46. és 47. is, ráadásul még a szünet előtt. A hosszabbítás végén Szlovákia kiharcolt még egy szögletet, amit egy újabb sarokrúgás követett, utóbbit kicsiben végezték el a szlovákok, majd a beívelt labdát Kucka melléfejelte, ez volt az első félidő utolsó mozzanata.