EURO-2008: kikapott és kiesett a címvédő

Oroszország 1-0-ra nyert a címvédő Görögország ellen a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójában, a D csoportban.

Ezzel a vereségével a görög együttes elbúcsúzott a tornától és az is eldőlt, hogy Spanyolország csoportelsőként bejutott a negyeddöntőbe.

D csoport, 2. forduló:
Oroszország-Görögország 1-0 (1-0)
———————————-
Salzburg, 30 ezer néző, v: Roberto Rosetti (olasz)
    gól: Szirjanov (33.)
    sárga lap: Szaenko (77.), Torbinszkij (85.), illetve Karagunisz (42.), Liberopulosz (58.)

Oroszország:
    ————
Igor Akinfejev – Alekszandr Anjukov, Gyenisz Kologyin, Szergej Ignasevics, Jurij Csirkov (Vaszilij Berezuckih, 88.) – Szergej Szemak – Dmitrij Torbinszkij, Konsztantyin Szirjanov, Igor Szemcsov, Dinizsar Biljaletgyinov (Ivan Szaenko, 70.) – Roman Pavljucsenko

Görögország:
    ————-
Antonisz Nikopolidisz – Gurkasz Szeitaridisz (Georgosz Karagunisz, 40.), Trajanosz Dellasz, Szotirisz Kirgiakos, Vaszilisz Toroszidisz – Kosztasz Kacuranisz, Angelosz Baszinasz, Hrisztosz Pacazoglu – Angelosz Hariszteasz, Nikosz Liberopulosz (Teofanisz Gekasz, 60.), Jannisz Amanatidisz (Szteliosz Jannakopulosz, 80.)

I. félidő:
    ———-
    33. perc: a bal oldalról keresztbeívelt labdát Szemak az alapvonalról a kifutó Nikopolidisz mellett ollózva visszaemelte az ötösön belülre, ahol Szirjanov az üres kapuba helyezett (1-0).

II. félidő:
    ———–
    71. perc: Karagunisz 20 méterről bombázott kevéssel a jobb felső sarok mellé.

Támadó felfogásban léptek pályára a csapatok, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, az oroszok egy hatalmas kapushibát kihasználva szereztek vezetést.

A második félidő nagyon izgalmas volt, a görögök mindent egy lapra feltéve támadtak, az oroszok gyors és veszélyes ellenakciókat vezettek. Bármelyik együttes a maga javára fordíthatta volna a találkozót, újabb gól azonban nem született, így az oroszok versenyben maradtak a továbbjutásért, a spanyolok mindenképpen negyeddöntősök, a görögök pedig elbúcsúztak a tornától.