EURO-2008: Portugália lehet az első továbbjutó

A magyarokkal egy világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő Portugália 3-1-re nyert Csehország ellen a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójának első mérkőzésén, az A csoportban.

Ha a kvartett másik mérkőzésén Svájc nem nyer Törökország ellen, akkor a portugálok bejutnak a negyeddöntőbe.

A csoport, 2. forduló:
Portugália-Csehország 3-1 (1-1)
——————————–
Genf, 30 000 néző, v: Kirosz Vasszarasz (görög)
    gól: Deco (8.), Ronaldo (63.), Quaresma (91.), illetve Sionko (17.)
    sárga lap: Bosingwa (31.), illetve Polak (23.)

Portugália:
    ———–
Ricardo – José Bosingwa, Pepe, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira – Armando Petit, -Deco, Joao Moutinho (Fernando Meira, 75.) – Simao Sabrosa (Ricardo Quaresma, 80.), Nuno Gomes (Hugo Almeida, 79.), Cristiano Ronaldo

Csehország:
    ———–
Petr Cech – Zdenek Grygera, Tomas Ujfalusi, David Rozehnal, Marek Jankulovski – Libor Sionko, Jan Polak, Marek Matejovsky (Stanislav Vlcek, 68.), Tomas Galasek (Jan Koller, 74.), Jaroslav Plasil (David Jarolim, 85.) – Milan Baros

I. félidő:
    ———-
    8. perc: Deco egy kényszerítő után visszakapott labdával betört a tizenhatoson belülre, majd Ronaldóhoz passzolt, aki elől Cech visszapaskolta elé a labdát. A középpályás végül úgy szerzett gólt, hogy lapos lövése után a labda a gólvonalon álló Jankulowski lábai között, a védőt érintve került a hálóba (1-0).
    17. perc: jobboldali szöglet után Sionko előrevetődve 6 méterről a hálóba fejelte a labdát (1-1).

II. félidő:
    ———–
    63. perc: Deco gurított középre a jobb oldalról, Ronaldo 15 méterről kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (2-1).
    91. perc: gyorsan elvégzett szabadrúgás után Ronaldo egyedül tört a kapura, önzetlenül középre passzolt és Quaresma közelről az üres kapuba továbbított (3-1).

Az első játékrészben a portugáloknál volt többet a labda, akik az első negyedórában lezajlott "gólváltást" követően veszélyesebben játszottak a cseheknél. Karel Brückner gárdája a remekül védő Cechnek köszönheti, hogy nem került hátrányba.

A második félidőben is a portugálok játszottak veszélyesebben, a csehek főleg szögletek és szabadrúgások után tudtak helyzetet kialakítani. Ennek ellenére egyenlíthettek volna a 83. percben, de Sionko fejesét bravúros mozdulattal hárította Ricardo.

Luiz Felipe Scolari együttese a hosszabbításban egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból indított akcióval biztosította be győzelmét.