FC Bayern – Eintracht Frankfurt 5:0

FC Bayern - Eintracht Frankfurt 5:0

Remek játék és sok gól – gálaelőadás volt a javából.

{tab=Összefoglaló}

Valódi gálaelőadást produkált a Bayern a Frankfurt ellen a szakadó eső ellenére, öt gól, öt gólszerző.

Robben újra leülhetett a kispadra, Ribéry pedig már rögtön a kezdőcsapatban találta magát, mint ahogy Mandzukic is. A Stuttgart ellen lecserélésekor elégedetlenkedő Kroos, valamint Müller is a padon kapott helyet.

Meglepően bátran kezdett a Frankfurt, az első percekben keményen belementek a párharcokba a vendégek, az első lövés is az ő nevükhöz fűződik, azonban a Bayern is hamar belelendült: az első jelzést Mandzukic kapáslövése jelentette, Trapp nagyot védett.

A 10. percben Thiago előreívelt labdáját Mandzukic fejelte vissza Shaqirinek, aki 13 méterről laposan a bal kapufát találta el. A 12. percben szinte kísértetiesen hasonló volt a koreográfia, annyi különbséggel, hogy ezúttal Götze lőtt, méghozzá pontosan, eltalálva a jobb alsó – hosszú – sarkot, 1:0!

A Bayern dominanciája egyre nőtt, a támadójáték pedig rendkívül agilis volt: jobbról, balról és középről is sorra alakultak ki a kisebb-nagyobb helyzetek, a játékosok láthatóan élvezték a mérkőzést. A 23. percben Thiago hosszú indítását passzolta középre Ribéry, az érkező Götze lövését Trapp bravúrral hárította.

Mindeközben a Frankfurt csak egy-egy kósza alkalommal indult meg, igaz, több támadását is lövéssel fejezte be. A legnagyobb lehetőség vendégoldalon a 34. percben maradt ki, mikor Barnetta beadása Thiagoról kis híján a jobb felső sarokban kötött ki – Neuer az utolsó pillanatban még kihalászta a játékszert.

Az első félidő végére némileg alábbhagytak a bajor rohamok, ennek ellenére sikerült egy újabb gólt szerezni: a 44. percben Mandzukic fejese Madlungról Ribéry elé pattant, aki gondolkodás nélkül laposan kilőtte a jobb alsó sarkot. 2:0!

A második félidőben még attraktívabbá vált a bajor támadógépezet, igaz, sokáig úgy tűnt, Trapp kettőn tartja a Bayern. Az első negyedórában a fiatal német hálóőr Götze, Rafinha és Ribéry ziccerét is bravúrral hárította (utóbbinál a felső kapufát is igénybe vette) – hogy csak a legnagyobb helyzeteket említsük. Különösen Thiago és Götze fickándozott, fantasztikus körömpasszokat láthattunk tőlük ekkor.

A jeget Robben beállításával törte meg Guardiola (Shaqirit váltotta), ekkor ugyanis összeállt a Ribéry – Götze – Thiago – Robben négyes Mandzukic mögött, és ekkor olyan varázslat kezdődött a pályán, melyet ebben a szezonban még nem láthattunk sokszor, elsősorban a rengeteg sérült miatt. Mindössze a 67. percig kellett várni, hogy ez a négyes gólt eredményezzen, Götze jobb külsővel visszatett labdáját vágta kapuba Robben hat méterről, a felső kapufa érintésével. 3:0!

Két minutummal később, a 69. percben pedig már jött a negyedik is, ekkor Ribéry szögletét Dante váltotta fejjel gólra, 4:0! Hiába tehát Trapp futószalagon bemutatott bravőrjai, ekkor már ő sem tudott mit tenni, ráadásul a 76. percben meg is sérült, mikor Robbennel ütközött, így a nullkilométeres Wiedwald állt be a helyére.

Az utolsó negyedórában szinte az egész csapat, különösen Robben azon igyekezett, hogy a végig kiválóan játszó Mandzukic is feliratkozhasson a góllövőlistára, hiszen a horvát csatárra ráférne egy kis önbizalom, ezt a nonverbális kommunikációja is jól mutatta. Ez aztán a 89. percben össze is jött, a holland szélső indítását követően Mandzukic kicselezte Russt, majd szépen kilőtte a hosszú sarkot, beállítva ezzel a végeredményt – 5:0!

Egy hét múlva a tavasszal százszázalékos Nürnberg otthonába látogat a Bayern, amely továbbra is tizenhárom ponttal vezeti a bajnokságot.

FC BAYERN – EINTRACHT FRANKFURT 5:0 (2:0)
FC Bayern Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Alaba (75. Contento) – Lahm – Shaqiri (65. Robben), Thiago, Götze (74. Pizarro), Ribéry – Mandzukic
Cserepad: Starke, Hojbjerg, Kroos, Müller
Eintracht Frankfurt Trapp (77. Wiedwald) – Jung, Madlung, Russ, Djapka – Flum, Schwegler (65. Weis) – Barnetta (62. Aigner), Meier, Rosenthal – Joselu
Játékvezető: Meyer (Burgdorf)
Nézőszám: 71.000 (teltház)
Gólok: 1:0 Götze (12.), 2:0 Ribéry (44.), 3:0 Robben (67.), 4:0 Dante (69.), 5:0 Mandzukic (89.)
Sárga lapok: – / –

Írta: Roy Makaay

{tab=Előzetes}

A 19. forduló zármérkőzésén az Eintracht Frankfurt együttesét fogadjuk. Két idegenbeli mérkőzés után lejátsszuk 2014 első mérkőzését az Allianz Arenában.

Szerdán este olyan fordult elő, ami már régen nem. No persze nem a pontvesztésre kell itt gondolni, hiszen csapatunk egy nagyszerű 10 mérkőzéses győzelmi szériában van. Azonban már régen volt alkalmunk olyan izgalmas végjátékhoz, mint Stuttgartban. Két európai vetélytársunk, a Manchester United és a Barcelona a most szombati vereségét minden bizonnyal elcserélte volna egy ilyen utolsó pillanatbeli győzelemért.

Vasárnapi ellenfelünk, az Eintracht Frankfurt kettős szerepben kezdi meg a tavaszt: egyfelől még részese a nemzetközi küzdelmeknek. Az Európa-Ligában a Porto lesz a következő ellenfelük. A Bundesligában pedig a kiesés elleni küzdelem jegyében kell majd odatenniük magukat. Két ponttal előzik meg az osztályozós helyen álló Hamburgot.

Ennek okán egy olyan dolog fordult elő, ami ritkaságszámba megy még a Bayern ellen is: Armin veh vezetőedző ugyanis Sebastian Rode és Carlos Zambrano nélkül készül a müncheni túrára. Az ok: mindketten sárgaveszélyben vannak, a vezetőedző szerint pedig nagyobb szükség lesz rájuk a következő fordulóban, amikor az Eintracht Braunschweig ellen lépnek pályára. Veh lényegében feladta a pontszerzés lehetőségét a Bayern ellen. Nem mindennapi. Igaz, ha visszanézünk az elmúlt másfél évre: ez nem egy mindennapi Bayern München…

Pep Guardiola örülhet, hiszen Franck Ribery és Arjen Robben is ott lehetnek majd a keretben. Holger Badstuber, Javi Martínez, Daniel van Buyten és Bastian Schweinsteiger sérülés miatt biztos nem léphetnek pályára.

A Kicker az alábbi kezdőcsapatokat várja:

Bayern: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba – Lahm – T. Müller, Thiago, T. Kroos, Ribery – M. Götze

Frankfurt: Trapp – S. Jung, Madlung, Russ, Djakpa – Schwegler, Flum – Aigner, Meier, Barnetta – Rosenthal

A találkozóra vasárnap 17.30-tól kerül sor, melyet az eurosport 2 is élőben közvetít majd.