Férfi kézilabda BL – Súlyos veszprémi vereség Madridban

image

Két győzelem után súlyos vereséget szenvedett szombaton az MKB Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában; Mocsai Lajos vezetőedző egy félidőn át jól játszó, ám utána "leeresztő" csapata a spanyol Atlético Madrid otthonában kapott ki 37-28-ra.

Velux férfi BL, 3. forduló:
B csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-MKB Veszprém 37-28 (17-15)
————————————————
gól: Lazarov 7, Davis 5, Ka:llman 4, Entrerrios 4, Markussen 3, Canellas 3, Guardiola 2, Jurkewicz 2, Abalo 2, Aguinagalde 2, Diaz 1, Parrondo 1, Rodriguez 1, illetve Vujin 7, Perez 5, Sulic 4, Ilyés 3, Vilovski 2, Gulyás 2, Császár 2, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 1
A Veszprém két győzelemmel hangolt a fontos összecsapásra, ugyanakkor az Atlético – amely az elmúlt évtizedben Ciudad Real néven halmozott sikert sikerre – az előző fordulóban váratlanul pontot veszített a vendég orosz Csehovszki Medvegyi ellen.
Kapusbravúrokkal indult a meccs, majd a 7. percben Ilyés révén először vezetett a magyar bajnok (2-3), és nem sokára 3-5 volt az állás. A két volt veszprémivel, Sterbikkel és Lazarovval felálló fővárosiak sorozatban háromszor voltak eredményesek, ráadásul Terzic kiállítása alatt tovább nőtt a különbség.
Amikor Perezt is kiküldték, 12-9-nél Mocsai Lajos vezetőedző időt kért, és ezután Vujin duplájával sikerült felzárkózni, ám Lazarov értékesített büntetőjével zárult a félidő.
Sulic kapuvasa és Ilyéssel történt együttes kiállítása nyomán az Atlético 21-16-ra megugrott, a vendégek hat perc után voltak ismét eredményesek, aztán Vujin fölé vágott egy büntetőt.
Fokozatosan nőtt a madridiak előnye, és negyedórával a vége előtt, 28-20-nál Mocsai Lajos időt kért. Azonban csapata nem kerülte el végzetét, és pillanatok alatt kétszámjegyű lett a különbség (31-21).
Guardiola és Parrondo kiállításával megtört a madridiak lendülete, ám biztos vezetésüket még a sorozatban bekapott három gól sem veszélyeztette. A végén pedig ismét azért kellett aggódnia a magyar bajnoknak, nehogy "közte tíz" legyen. Jellemző, hogy a hazaiak összes mezőnyjátékosa dobott gólt.
A veszprémiek jövő szombaton a Csehovot fogadják, és a körbeverések miatt is fontos lenne begyűjteni a két pontot.
késöbb:
Bjerringbro-Silkeborg (dán) – Füchse Berlin (német) 15 ó
Az állás: 1. Atlético Madrid 5 pont/3 mérkőzés, 2. MKB Veszprém 4/3, 3. Füchse Berlin 3/2, 4. Csehovszki Medvegyi (orosz) 2/3 (91-92), 5. Kielce (lengyel) 2/3 (83-89), 6. Bjerringbro-Silkeborg 0/2

Korábban:
D csoport:
Pick Szeged-Ademar Leon (spanyol) 31-35 (16-16)
Az állás: 1. Köbenhavn (dán) 4 pont/2 mérkőzés (67-49), 2. Leon 4/3 (102-97), 3. Montpellier (francia) 4/2 (62-57), 4. THW Kiel (német) 2/2, 5. Partizan Beograd (szerb) 0/2 (53-64), 6. Pick Szeged 0/3 (81-109)