Férfi Ob I: A Szolnok megállíthatatlan volt a szuperrangadón

Barcelona, 2015. május 29.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Parádés védekezéssel és könyörtelen támadójátékkal rukkolt elő a Szolnok az Eger elleni szuperrangadón. A mérkőzésen az elejétól kezdte dominált Cseh sándor együttese, amit végül simának mondható győzelemmel zárt.

Barcelona, 2015. május 29. Az egri Bedõ Krisztián (b) és a szolnoki Varga Dániel a férfi vízilabda Bajnokok Ligája (BL) hatos döntõjében az 5. helyért játszott ZF-Eger - Szolnoki Dózsa Közgép mérkõzésen a barcelonai Picornell uszodában 2015. május 29-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

A szuperrangadó előtt tippelni sem lehetett volna rá, ki fog nyerni. A Szolnok és az Eger is 100%-os mérleggel várhatta a mérkőzést. Legutóbb egyébként a BL Final Six-ben futottak össze a csapatok, akkor az Eger győzött.

Nem számíthattunk gólzáporra, de annál nagyobb küzdésre igen a találkozón. A védekezés kulcsfontosságú volt, ezt jól mutatta az első negyed is, mikor egyetlen gól született. Varga Dénes egy szabaddobásból küldte Mitrovics kapujába a labdát. Az Eger is próbálkozott, de Nagy Viktor már az első percekben elkapta a fonalat. A második nyolc percben egy előnyt váltott gólra a Szolnok. Gocics a falba beadta a labdát majd Younger bepaskolta, 2-0. Az utolsó percben ismét az ausztrál villant, 3-0. Az ellentámadásból azonban Zalánki előnyből passzolt Hárainak, aki nem hibázott, 3-1.

A nagyszünet után a Szolnok szépen dolgozta ki helyzeteit, de nem tudta belőni. Az Eger pedig próbálkozott és meg is lett az eredménye. Nagy Viktor még mindig szenzációs volt, de Hosnyánszky másodszor dühből lőtt egy szépet és hozta fel a vendégeket egyre. Ezek után Kis Gábor másodpercei következtek, aki először kiharcolt egy fórt, majd értékesítette azt, 4-2. Madaras a negyed végén gondolt egyet és messziről, középről rátűzte. A kapufról pedig bement.  A záróakkordban is folytatódott a parádés hazai védekezés. Kis harcolt ki egy ötöst, amit Varga Dumi értékesített, majd Varga Dániel keze sült el kétszer is, ezzel eldöntve a találkozót. Vapenski az utolsó percben majd Kis parádézott egyet, így 9-4-re győzött a Szolnok.

Férfi Ob I., 7. fordulója:

Szolnoki Dózsa-Közgép – ZF-Eger 9-4 (1-0, 2-1, 2-1, 1-0)
vezette:
Szolnok: Nagy – Madaras 1, Vámos, Varga Dénes 2, Kis 2, Mitrovics, Younger 2 csere: Gocics, Fülöp, Mezei, Alekszics, Varga Dániel 2, Jansik – Decker vezetőedző

Eger: Mitrovics – Csucskovics, Hosnyánszky 1, Szivós, Erdélyi, Vapenski 1, Hárai 1 csere: Zalánki, Angyal, Lőrincz, Csuk 1, Vapenski, Bedő, Biros vezetőedző: Dabrowski Norbert

Cseh Sándor a Szolnok vezetőedzője:Az első félidő nem volt látványos, ugyanakkor egy nagyon nagy taktikai csata volt sok bruszttal. Igaz, hogy nyertünk öt góllal, de nem arról szólt a meccs, hogy csillogtunk, villogtunk, hanem keményen őröltük az ellenfelet. Nyilván volt egy kiváló kausteljesítmény, ez okozta a két csapat között a különbséget. Meg kell emelnem a kalapomat a csapatom előtt óriásit küzdöttek.

Dabrowski Norbert az Eger vezetőedzője: Túl sokat foglalkoztunk azzal, hogy állítsuk meg ezt a támadógépezetet, hogy elől pontatlanok voltunk. A fordulópont 4-2-nél volt, ahol ha belőjük a fórt akkor máshogy is alakulhatott volna a mérkőzés.

Mai találkozók:

Pannergy-Miskolci VLC-Szeged-Diapolo 7-12 (2-3, 2-3, 0-2, 3-4)
Gólszerzők: Tóth 2, Jakab 2, Petkovic 2, Takács 1 ill. Manhercz 4, Sedlmayer 2, Varga 2, Pellei 1, Manhercz Á. 1, Kunac 1, Seman 1

RacioNet Honvéd-KSI SE 12-2 (3-1, 2-1, 2-0, 5-0)
Gólszerzők: Simon R. 3, Borsós 2, Kalanovics 2, Kiss 1, Illés 1, Kovács 1, Fazekas 1, Fejős 1 ill. Szabó 2

PVSK-Mecsek Füszért-Debreceni VSE 4- 10 (1-2, 1-3, 1-1, 1-4)
Gólszerzők: Basara 2, Horváth 1, Surányi 1 ill. Kállay 3, Babay 2, Kincses 1, Müller 1, Süveges 1, Smitula 1, Sergi Mora 1

UVSE-Hunguest Hotels-VasasPlaket 11-14 (3-4, 2-4, 4-3, 2-3)
Gólszerzők: Tóth Z. 3, Korényi 2, Szentesi 2, Benczur 1, Keresztúri    1, Szatmári 1, Kovács Csatlós 1 ill. Bóbis 4, Gyárfás 4, Saric 3, Steinmetz 2, Delgado 1

EBP-Tatabánya-BVSC-Zugló 6-10 (2-3, 1-1, 1-3, 2-3)
Gólszerzők: Regős 2, Tatár 2, Salamon 1, Práczky 1 ill. Török 2, Czigány 2, Csapó 1, Nagy 1, Ambrus 1, Létay 1, Kovács 1 Szabó 1

20:30 Szolnoki Dózsa-Közgép-ZF-Eger (M4 Sport, élő)