Férfi OB I: egygólos Fradi-siker a rangadón

Nagy meccsen győzött a zöld-fehér csapat a szuperrangadón.

Fotó: MTI / archív

Az első negyedben a küzdés dominált. Előbb Hárai zörgette meg a hazaiak hálóját, majd jött Vámos, 1-1. A második nyolc percben sikerült a Fradinak elhúznia. Damonte és Vámos ismét eredményes volt, így már 4-2-re vezettek a nagyszünetben.

A fordulás után egy Merkulov góllal növelte a hazai csapat az előnyét, majd Vigvári nagy erővel lőtt 5-3. Válaszként érkezett Vámos találata. A negyedik nyolc percben Burián és Manhercz révén éledezett az OSC, 6-5. Ezek után kétszer is támadhatott az OSC a döntetlenért, de nem tudta begyötörni érvényes találatot.

Ami a további meccseket illeti. A BVSC otthon győzött a Debrecen ellen. A Szolnok és az Eger simán győzött. A Vasas jó védekezésének köszönhetően begyűjtötte a három pontot.

A Férfi OB I., 10. fordulójában:

FTC Telekom-OSC ÚJBUDA 7-6 (1-1, 3-1, 2-1, 1-3)
Gólszerzők: Vámos 3, Merkulov 2, Ubovics 1, Damonte 1 ill. Manhercz 2, Csacsovszky 1, Vigvári 1, Burián 1, Hárai 1

BVSC-Zugló-DVSE-Master Good 14-8 (4-1, 5-2, 3-2, 2-3)
Gólszerzők: Mészáros M. 4, Pásztor 2, Gyárfás 2, Irmes 2, Batizi 2, Nagy 1, Tátrai 1 ill. Somlai 2, Korbán 2, Smitula 2, Fülöp 1, Zsilák 1

PannErgy-Miskolc-Szolnoki Dózsa 4-18 (1-4, 1-4, 2-6, 0-4)
Gólszerzők: Biros 1, Vismeg Zs. 1, Sisán 1, Krasznai 1 ill. Milakovic 3, Jansik D. 2, Angyal 2, Kovács 2, Nagy 2, Schmölcz 2, Szeghalmi Zsombor 1, Teleki 1, Pető 1, Gbadamassi 1

Tigra-ZF-Eger-PVSK- Mecsek Füszért 14-6 (4-1, 3-1, 4-4, 3-0)
Gólszerzők: Magyar 4, Murisic 3, Lőrincz 2, Kovács 2, Szalai 1, Baksa 1, Lőrincz 1 ill. Gál 2, Csacsovszky 1, Kolozsi 1, Csorba 1, Keresztúri 1

AHID-VasasPlaket-SZEGEDI VE 10-4 (3-3, 3-0, 4-0, 0-1)
Gólszerzők: Vadovics 4, Bátori 3, Bedő 1, Szatmári 1, Randelovic 1 ill. Bóbis 2, Baj 1, Vékony 1

UVSE Hunguest H.-METALCOM SZENTES 13-7 (4-2, 3-2, 3-1, 3-2)
Gólszerzők: Korbács 4, Ekler 4, Bencz 3, Vámosi 2 ill. Pellei K. 4, Hegedűs 2, Hornyák 1