Férfi Ob I.: Kiélezett meccsen győzött a Szentes a Kaposvár ellen

2015 Szentes felnott facebook

A férfi Ob I., 7. fordulójának zárómérkőzésén egyetlen góllal győzött a Szentes a Kaposvár ellen. A találkozón az utolsó másodpercekig izgalmas volt.

Nem is olyan régen, a Magyar Kupa csoportmeccsein találkozott egymással a két gárda, akkor a Kaposvár 13-6-ra tudott nyerni. Tegyük hozzá, hogy akkor foghíjasan állt fel Lukács Dénes együttese, azonban mára teljes volt a csapat.

A mérkőzés első negyedében kétgólos előnyre tett szert a Szentes. Már 4-1-re is ment a hazai együttes, mikor Nikolov szépített. A második nyolc percben zárkózott a Kaposvár, Latinovics góljaira Berta majd Kovács Olivér válaszolt, így 5-4-et mutatott az eredményjelző a nagyszünetben.

A fordulás után ismét visszaállt a kétgólos különbség. A negyed közepén Dobost hagyták üresen majd Vindisch váltott gólra egy fórt, így minden nyílt maradt az utolsó negyedre 6-6. A záróakkordban már Weszelovszky büntetője után majd Nagy Márton kettős előnyből találat a kapuba, már kettővel ment a hazai gárda. A Kaposvár egy Berta büntetővel még faragott a hátrányból, azonban döntetlenre nem sikerült menteni a meccset. Az utolsó támadásuknál néma maradt a síp.

Férfi Ob I., 7. forduló:

Valdor-Szentes-Kaposvári VK 8-7 (4-2, 1-2, 1-2, 2-1)
Gólszerzők: Weszelovszky 2, Hegedűs 1, Nagy 1, Somogyi 1, Vörös 1, Lukács 1, Latinovics 1 ill. Vindisch 2, Berta 2, Dobos 1, Kovács 1, Nikolov 1

Gól/Büntetődobás: 2/3 ill. 1/1
Gól/Emberelőnyből: 3/12 ill. 2/8
Kiállítás cserével: Sekulic Luka ill. Kovács Olivér
Kipontozódott: Somogyi Balázs ill. Kovács Olivér, Palotás Sámuel

Lukács Dénes, a Szentes edzője: Erre számítottunk. Nagyjából két azonos szintű csapat küzdött egymással. Sikerült helyretennünk a Magyar Kupa-fiaskót. Talán jobban védekeztünk, illetve az első negyedben mögé tudtunk kerülni a Kaposvár zónájának. Boldogak vagyunk, mert teljesítettük a célunkat, minden a helyén van.”

Szécsi Zoltán, a Kaposvár játékosedzője: Gratulálok a csapatomnak, jól játszott, mint ahogy az ellenfél is jól játszott. Többet nem szeretnék ezzel a mérkőzéssel foglalkozni…