Férfi OB I: óriásit fordítva győzött a Szeged

A Tatabánya az első negyedet követve már négy góllal is vezetett, mégis bukta a győzelmet hazai medencében.

Fotó: Szeged Férfi Vízilabdacsapat / archív

Szerdára halasztották a hétvégi 6. körből a Tatabánya-Szeged derbit. A mérkőzésen a még pont nélkül szerénykedő bányász az egy győzelemmel álló Tisza-partiakat fogadta.

Nos, jól kezdett a hazai gárda, hiszen az első negyedet követően Keresztúri, Szentesi és Garancsy duplájának köszönhetően már 4-0-ra vezetett. A második nyolc percben már öt is volt közte, ám a félidőre csak kettő maradt a különbség, 5-3.

A fordulás után Bicskei találatával már 6-5 volt, de ekkor jött Katonás majd Garancsy gólja, 8-5. Az utolsó negyedben 9-6 után hármat is rámolt a Szeged, és másfél perccel a vége előtt már 9-9 volt az állás. Ezek után előbb a Tatabánya kapott egy fórt amivel nem éltek, majd a vendégeknek adatott meg ez a lehetőség, melyet Somlai bevágott, így 10-9-re győzött a Szeged.

A Tatabánya maradt zaz utolsó a csoportjában, még a Szeged a hatodik helyen áll.

Férfi OB I, 6. forduló (pótolt mérkőzés):

Tatabánya – Szeged 9-10 (4-0, 1-3, 3-2, 1-5)
Gólszerzők: Garancsy 3, Keresztúri 3, Tóth Bendegúz 1, Kalanovics 1, Katonás 1 ill. Somlai 3, Foskolosz 3, Bogdanovic 2, Bicskei 1, Kiss Csaba 1