Fiatalok sikerei az Alpe Adria Touron

Augusztus 15-18-ig rendezték Ausztriában az 5. Internationale Alpe Adria Tour kerékpárversenyt, melyen 10 magyar fiatal vett részt: U13 – Horváth Magor (Bakony Bike KE), WU15 – Klokocs Kata, Klokocs Klára, Lasánszki Sára (mind DSI Cycling Team), U17 – Soós Olivér, Virág Marcell, Varga Balázs, Bók Olivér (mind DSI Cycling Team), Péter-Lichtenberger Ábris (MBH Bank Cycling Team), WU17 – Tóth Mogyorósi Zora (DSI Cycling Team), WU19 – Tóth Réka (DSI Cycling Team).

Az első szakasz (mezőnyverseny) egy 10,4 km-es, igen technikás, kellemetlen kaptatókat tartalmazó körpályán vetélkedtek az igen erős mezőny indulói. Klokocs Kata kategóriájában felállhatott a dobogó alsó fokára.

Másnap a 2a. szakasszal, egy technikás és több meredek részt tartalmazó 2,9 km-es körön rendezett időfutammal, folytatódott az Alpe Adria Tour verseny, ahol a WU17 korosztályig 2 (5,8 km), felette 3 (8,7 km) kör volt kiírva. Tóth Réka a 19 éven aluliak versenyét megnyerte, míg a 15 éven aluli lányoknál Klokocs Kata ezüstéremnek, Lasánszki Sára pedig bronzéremnek örülhetett. 18 órától a 2b. szakasszal, egy hegyi mezőnyversennyel folytatódott az Alpe Adria Tour, ahol a WU17 korosztályig 3,6 km / 270 méter szint, felette 6,6 km / 270 méter szint várt a versenyzőkre. Erős futamokat teljesítettek a DSI Debrecen fiatalok. Tóth Réka újra futamot nyert, még Klokocs Kata és Tóth-Mogyorósi Zora ezüsttel tette örömtelivé az éjszakába nyúló eredményhirdetést.

Szombaton a 3. szakasszal, egy újabb időfutammal folytatódott az Alpe Adria Tour, ahol minden korcsoportnak 11 km-t kellett teljesíteni. Tóth Réka időfutam kerékpárjára nem került áthelyezésre a chip, így hiába érte el a legjobb WU19-es időt, 15:52 sec (14 másodperccel jobb, mint a kihirdetett győztes ideje) a bírók kérlelhetetlenek maradtak. Azért Klokocs Kata és Lasánszki Sára ezüst- és bronzérmének örülhetett a magyar csapat.

Vasárnap, az Alpe Adria Tour 4. szakaszának mezőnyversenye került megrendezésre a Klagenfurt belvárosában kialakított 3,3 km-es körpályán. A versenyzőkre 4, 8, 12 körös futamok vártak. WU17-ben Tóth-Mogyorósi Zora a mezőnnyel érkezve a fontosnak számító 7. helyen érkezett, amellyel sikerült fellépnie az összetett dobogó 3. fokára. Az U17 és WU19-es kategória a 39,6 km-es futamát 47,5 km/h-ás átlaggal teljesítette, nagyszerű versenyzéssel Soós Olivér elsőként haladt át a célvonalon, sőt nem sokkal később őt követve WU19-ben Tóth Réka is aranyérmet szerzett. Összetettben Klokocs Kata megszerezte a 2. helyet az U15-ös lányok közt, míg Tóth Réka az U19-es lányok versenyében lett végül harmadik.

A 2024. évi Alpe Adria Tour 4. szakaszának U17-es győztese Soós Olivér következőképp értékelte a versenyét: “A verseny előtt elég nyugodt voltam, viszont tudtam, hogy egy kifejezetten izgalmas és gyors verseny lesz.
Szinte végig elöl bicikliztem. Péter Ábrissal felváltva “szereltük” a lószokat, ezért is nem alakult ki elmenés. Az utolsó két körben mondtam Ábrisnak, hogy tartson jó pozícióban. A végső körre fordulva felálltak a vonatok és elkezdődött a sprint előtti hajsza. Ránk került a KAC vonata, tettem rájuk a kereket és szóltam Ábrisnak, hogy most már jó lesz, kövessen. Ezt követőn egy német srác sprintelt el a sor mellett, átraktam a kereket, rákerültem, majd elsőként fordultam a célegyenesre. Itt nyomtam egy all out-ot és sikerült nyernem!😁