Fordított és 2-1-re nyert a Milan a Parma ellen a San Siróban

A második félidő elején hátrányba került a Milan, azonban előbb egyenlített, majd egy tizenegyes által a vezetést is megszerezte. Gennaro Gattuso együttese végül megtartotta az előnyét és 2-1-re győzött az újonc Parma ellen.

A Milan az első félidőben óriási mezőnyfölényben játszott a Parma ellen, ám betalálni sokáig nem tudott, ami a 49. percben meg is bosszulta magát, ekkor egy szöglet után Roberto Inglese öt méterről, a rövid sarok felől a hazaiak kapujába csúsztatott (0–1).

Hat perccel később megtört a jég, gólt szerzett a Milan is. Patrick Cutrone szerzett labdát a Parma térfelén, a tizenhatos sarkához passzolt, társa beadása felpattant egy lábról, ám pont így lett jó, a lecsapódó labdát Cutrone kapásból a jobb alsóba vágta (1–1).

A 71. percben Franck Kessié is ünnepelhetett, a középpályás büntetőből volt eredményes, miután a vendégek egyik védője kezezett a saját tizenhatosán belül. A piros-feketék ezúttal nem hibázták el a végét, s 2–1-re megnyerték az összecsapást, otthon tartva ezzel a három pontot.

MILAN – PARMA 2-1

Időpont: 2018.12.02. 12:30
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Calvarese
Gólszerzők: Cutrone (55.), Kessié (71.) ill. Inglese (49.)
Sárga lapok: Borini, Castillejo ill. Biabiany, Iacoponi

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Kessié, Mauri (Borini 52.), Bakayoko; Suso (Castillejo 88.), Cutrone, Calhanoglu.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Conti, Laxalt, Simic, Brescianini, Bertolacci, Halilovic, Montolivo.

PARMA (4-3-3): Sepe; Iacoponi, Bruno Alves, Bastoni, Gagliolo; Grassi (Ceravolo 83.), Scozzarella (Stulac 77.), Barillà; Biabiany, Inglese, Gervinho (Ciciretti 62.).

Cserék: Frattali, Bagheria, Deiola, Gobbi, Di Gaudio, Gazzola, Rigoni, Sprocati.

ÖSSZEFOGLALÓ:

The post Fordított és 2-1-re nyert a Milan a Parma ellen a San Siróban appeared first on AC Milan Club Budapest.