Forma-1, Olasz Nagydíj: Alonso sikere

Fernando Alonso, a McLaren-Mercedes spanyol pilótája nyerte az 58. Forma-1-es gyorsasági világbajnokság tizenharmadik futamát, az Olasz Nagydíjat.

A címvédő mögött csapattársa, a brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, a harmadik a finn Kimi Ra:ikkönen (Ferrari) lett.

A rajt után Alonso könnyedén lépett meg a mezőnytől, ám mögötte Hamilton és a brazil Felipe Massa (Ferrari) óriásit csatázott. A harcból végül a fiatal brit jött ki győztesen.

Közben az időmérőn is hibázó skót David Coulthard el is búcsúzott a versenytől, alaposan összetörve autóját, ezért már a második körben bejött a biztonsági autó. A verseny öt kör elteltével folytatódhatott.

Furcsa módon Massa már a kilencedik körben kiállt a bokszba – mindeközben a két McLaren alaposan ellépett a többiektől -, de amint az kiderült, hiába, hiszen váltóhiba miatt fel kellett adnia a küzdelmet. Az "ezüstnyilak" kiállása semmiben sem változtatta meg a felállást: Alonso biztosan őrizte az első helyet.

A Ferrari ekkor lépett egy érdekeset, hiszen Ra:ikkönent csak 27 körrel a vége előtt rendelték ki először, így biztossá vált, hogy a finn, McLaren-es riválisaival szemben, csak egyetlen bokszutcai látogatást tervezett be.

Az olasz istálló mérnökeinek számolgatásai annyiban bejöttek, hogy Hamilton második kiállása közben Ra:ikkönen be tudott jönni a brit elé – Alonso közben óriási tempóval szerzett magának behozhatatlan előnyt -, ám a fiatal szigetországi tehetség egy körrel később már vissza is vette a második helyet.

Ezt követően már semmi sem veszélyeztette a kettős McLaren-diadalt, Alonso pedig sikerével három pontra megközelítette csapattársát a világbajnoki pontversenyben.

Forma-1, Olasz Nagydíj: eredmények, pontverseny