Gumiasztal: Olimpiai kvótákról döntött az egyéni világbajnokság

Kanadában Quebec városában rendezték meg a gumiasztal (trampoline) világbajnokságot, amelynek egyéni versenye olimpiai kvalifikációs viadal is volt.

A szertornához hasonlóan csak egy viadalon lehetet az olimpiai indulás jogát megszerezni. Pekingben 16-16 sportoló indulhat az olimpiai érmekért.

A világbajnokság férfi és női egyéni 8-as döntőjébe bejutott tornászok mindegyike kiharcolta az olimpiai részvétel jogát. További 5 kvótát a 9. helytől nemzetenként 1-1 tornász szerezhette meg.  A 14-15. olimpiai indulási helyet a kvótát még nem szerző földrészek egy-egy nemzete kapta meg.

A férfiaknál kvótát szerzett nemzetének 2-2 kínai, japán és orosz, továbbá egy olasz és a németek athéni olimpiai bronzérmese Henrik Stehlik.
Athén bajnoka az ukrán Yuri Nikitin alig csúszott le a fináléról, de így is olimpiai kvótás lett. Még Kanadá, Dánia, Fehéroroszország, Portugália, Franciaország és Ausztrália szerzett kvótát.

A hölgyek csatájában Sydney és Athén érmesei közül, 2000 bajnoka az orosz Karavajeva, 2004 bajnoka a német Dogonadze, a két olimpián is érmes kanadai Cockburn, továbbá az athéni bronzérmes kínai Huang Shanshan is bejutott a fináléba, s egyben kvótához jutott.
A döntő résztvevője volt még további 1-1 orosz, kanadai és kínai tornásznő. Hozzájuk csatlakozott még a pekingi indulók listájára Fehéroroszország, Nagy-Britannia, Japán, Üzbegisztán, Portugália, Ukrajna és Ausztrália tornásza.

Mindkét nem mezőnyében még egy hely kiadó, amelynek sorsáról a háromtagú bizottság dönt.
Az egyéni világbajnoki címet a férfiaknál a kínai Ye Shuai, a nőknél az orosz Karavajeva gyűjtötte be. Magyar sportoló nem indult a világbajnokságon.