GYORSHÍR – Forma-1, Brazil Nagydíj: Raikkönen a világbajnok

Kimi Raikkönnen, a Ferrari finn pilótája nyerte az 58. Forma-1-es gyorsasági világbajnokság tizenhetedik, utolsó futamát, a Brazil Nagydíjat, és ezzel megszerezte első vb-címét.

Csapattársa, a hazai közönség előtt szereplő Felipe Massa végzett a második helyen a brazil GP-n, míg a vb-címvédő spanyol Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) a harmadik lett.

A világbajnokság második helyét a vb-pontversenyben eddig éllovas brit újonc Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) szerezte meg, míg Alonso lett a harmadik.

A 28 éves Ra:ikkönen, aki idei hatodik futamgyőzelmét aratta, sokáig az első rajtkockából induló Massa mögött száguldott, majd az 52. körben egy boxlátogatás után megelőzte csapattársát, és a leintésig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Hamilton már rajt után megcsúszott és kisodródott, majd műszaki gondokkal is küszködött, és végül csak a hetedik helyet tudta megszerezni.