Győzelemmel zárta az U21 az Eb-selejtezőket – Európa élmezőnyében a magyar csatár

Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy a Gera Zoltán vezette U21-es csapat a negyedik helyen zárja az Eb-selejtezőt, de a játékosok szerettek volna szépen búcsúzni a sorozattól, a korosztályból kiöregedők pedig emlékezetessé tenni utolsó utánpótlás-válogatott meccsüket.

A mieink felállása több helyen is megváltozott a németek elleni mérkőzéshez képest, Gera Zoltán ezúttal más hadrendben küldte pályára csapatát, amelybe bekerült két debütáló játékos, Csinger Márk és Bocskay Bertalan is – számolt be az mlsz.hu.

Az első félidőben a magyar válogatott irányította a játékot, de a lettek fegyelmezetten védekeztek, nehéz volt feltörni a hátsó alakzatukat. A házigazdák ellentámadásokból próbáltak veszélyeztetni, Veszelinov Dánielnek a mérkőzés elején egy nagy védést is be kellett mutatnia. A mieink türelmesen játszottak, néhány alkalommal sikerült megbontani a lettek védekezését, de a befejezések az első félórában nem voltak kellően pontosak. A 41. percben viszont tökéletes akciót vezettünk, Bocskay indította Németh Andrást, aki kilépett a védők között, és védhetetlenül lőtt a kapu bal oldalába (0-1), beállítva a félidei eredményt.

A második játékrészt is jól kezdtük, és néhány lehetőség után megdupláztuk az előnyünket: Kerkez Milost rántották le a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Németh András a kapu közepébe emelte (0-2). A biztos vezetés tudatában több területet adtunk a letteknek, akik próbálkoztak becsülettel a kapunk előtt, de nagyobb helyzeteket nem tudtak kialakítani. Az eredmény a lefújásig nem változott, a magyar válogatott 2-0-ra nyert, és 14 ponttal (4 győzelem, 2 döntetlen, 4 vereség) zárta a selejtezősorozatot.

Jól álltunk bele a mérkőzésbe, végig példás mentalitással futballoztunk, megérdemelt győzelmet arattunk. Türelmesen játszottunk, bíztunk abban, hogy a minőségi fölényünket gólokra tudjuk váltani.

Meg is voltak a helyzeteink, és ezek közül kettőt ki tudtunk használni. Külön örülök, hogy fegyelmezetten védekezve, az ellenfél pontrúgásait jól semlegesítve, kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót. Sikeresen szerettük volna lezárni a sorozatot, ez sikerült, gratulálok a játékosoknak a mai teljesítményért – értékelt a lefújás után Gera Zoltán az mlsz.hu-nak.

A duplázó Németh András 8 meccsen szerzett 7 góljával biztosan az Eb-selejtezők legjobb góllövői között végez majd, jelenleg holtversenyben a második helyen áll.

U21-es Eb-selejtező:

Lettország – Magyarország 0-2 (Németh A. 41., 54. – a másodikat 11-esből)

Magyarország: Veszelinov – Csinger, Mocsi, Iyinbor – Bukta, Bocskay (Kata, 72.), Csongvai, Mezei (Radics, 72.), Kerkez (Komáromi, 89.) – Németh A. (Tóth-Gábor, 89.), Schön (Szabó B., 83.)

Megvan Aczél Zoltán új csapata, bejelentett érkező a Fradinál és a Zeténél – hazai átigazolási hírek