Hatodik BL-győzelméért harcol a Győr – ÉLŐ

Az elődöntőben gyenge kezdés és izgalmas végjáték után egy góllal legyőzte az Esbjerget, így története során tizedszer is Bajnokok Ligája-döntőt játszhat a Győr női kézilabdacsapata.

Ahhoz, hogy hatodszor is a győriek emelhessék a magasba a trófeát, azt a Bietigheimet kell megverniük, amelyet előzetesen a négyes döntő legkevésbé esélyes csapatának tartottak, és amely először szerepel a tornán. A három magyart – Faluvégi Dorottyát, Háfra Noémit és a térdműtét után gyógyuló Szikora Melindát – is foglalkoztató német együttes meglepetésre hét góllal múlta felül a francia Metzet az elődöntőben.

A Győr számára különösen fontos az idei BL-győzelem, miután sem a bajnokságot, sem a kupát nem tudta megnyerni idén, és a legutóbb húsz évvel ezelőtt fordult elő, hogy trófea nélkül zárták a szezont.

A meccs

Pazarul kijátszott győri akcióval indult a meccs, amelynek végén Kari Brattset talált be a német kapuba, Veronika Kristiansen pedig hamarosan megduplázta az előnyt. A győriek kapujában ezúttal nem az elődöntőben közel ötven százalékos hatékonysággal védő Sandra Toft, hanem Silje Solberg kezdett, akit Gassama hamarosan fel is avatott, a Stine Oftedal által kiharcolt, Ana Gros által értékesített hetessel azonban rövidesen újra két gólosra nőtt a különbség (3-1).

Időt kért a Bietigheim, majd újra Gassama volt eredményes, aztán három perces gólcsend következett, amit Brattset tört meg, egy perccel később – miközben Xenia Smits kiállítása miatt emberelőnyben játszhatott a Győr – pedig újra ő talált be (5-2).

A 11. percben, miután a védők közé befutó Oftedalt szabálytalanul állították meg, újra Gros lőhetett hetest, és megint nem hibázott, majd a Győr került emberhátrányba: Line Haugstedet küldték ki két percre. Még ugyanebben a támadásban, Estelle Nze Minko belépése miatt büntetőhöz is jutott a Bietigheim, Döll nem hibázta el.

A 13. percben Győri-Lukács repült be a szélről, és lőtt nagy gólt (7-3), majd egy percen belül kétszer is hetest ítéltek a Győrnek – mindkettőt bevágta Gros. A kettő között Döll megint betalált, de nem maradt válasz nélkül a gólja: megint Győri-Lukács volt eredményes.

9-5-nél Solberg kivédte Döll újabb hetesét, a következő percekben pedig felváltva estek a gólok, így a különbség állandósult. De Paula is jól szállt be, a gólpasszok mellett maga is betalált.

A 22. perc elején Rju kiállítása miatt emberhátrányba került a Győr, és nem is sikerült megúszni kapott gól nélkül: Kudlacz-Gloc révén került kicsit közelebb az ellenfél. Hamarosan azonban a németek is megfogyatkoztak, amit a zöld-fehérek – Győri-Lukács és Fodor Csenge révén – két góllal használtak ki (15-10).

Írta a HVG

A Hatodik BL-győzelméért harcol a Győr – ÉLŐ bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.