Hedwall győzött, Fodor Krisztina 106. a golfozó nők Európa Bajnokságán

Fodor Krisztina magyar golfbajnoknő a 106. helyzést érte el az augusztus 29.-től szeptember 1.-ig megrendezésre került 20. Nemzetközi Európai Amatőr Női Golfbajnokságon.

A Párizshoz közeli, versailles-i kastélypark melletti Golf National pályáján 20 ország 144 golfozónője mérte össze a tudását. A 18 szakaszos, 72 ütésre hitelesített pályán három fordulóban mérkőzött meg a mezőny. Fodor Krisztina (94, 89, 84) ütésszámaival nem került be a legjobb 70 versenyző közé a 4. nap döntőjébe. Az esélyes spanyol Carlotta Ciganda (70, 70, 75, 68 – 283) és a svéd Caroline Hedwall (74, 70, 68, 71 – 283) holtversenyben végzett a döntőben. Az elsőséget három szakaszon play-offban döntötték el.

A golfozó nők Európa bajnokságának végyeredménye:
1. Caroline Hedwall (SWE) egy ütéssel
2. Carlotta Ciganda (70, 70, 75, 68 – 283) (ESP)
3. Alexandra Bonetti lett (70, 74, 74, 70) (FRA).

2008-ban Ausztria lesz a rangos verseny házigazdája.

Az 1986 óta megrendezésre kerülő női Európa Bajnokságon, a tavalyi hamburgi versenyen szerepelt először magyar golfozó hölgy, Fodor Kriszta személyében. A 2006-os viadalon bajnoknőnk a 138 induló között a 134. helyen végzett.

Az idei verseny 106. helye mindenképpen előrelépés, főleg ha figyelembe vesszük, hogy a csinos magyar hölgy, alig négy éve kezdett gofozni. E négy év alatt Krisztina kétszer nyerte el a magyar bajnoki címet, ő lett 2006-ban az ÉV golfozónője és az idén is magasan vezeti a hölgyek hazai ranglistáját. Az Old Lake Golf Club versenyzőnőjének nevéhez fűződik a legalacsonyabb (69) női ütésszám magyar rekordja is.

Fodor Krisztina következő versenye, a szeptember 6.-án kezdődő Magyar Amatőr Nyílt Bajnokság lesz.