Hegyikerékpár: Parti András harmadik Chilében

Az olimpiai kvalifikációért harcoló magyar hegyikerékpáros válogatott két tagja Chilében, a tengerparti Vina del Mar közelében megrendezett C2-es kategóriájú versenyen állt rajthoz november 17-én.

A télből a nyárba utazó keretnek a mezőny és a terep mellett komoly akadályt jelentett a 30 fokos hőség. Parti András ennek ellenére a szenzációsnak mondható harmadik helyen fejezte be a hat körös viadalt. Buruczki Szilárd a negyedik kör elején föladta a versenyt. Parti teljesítménye újabb világranglista-pontokat jelentett.

A mountain bike válogatott két tagja azért utazott Dél-Amerikába, hogy bebiztosítsák Magyarország részvételét a Pekingi Olimpia mountain bike futamára. A két chilei olimpiai crossz versenyen szerezhetnek még annyi világranglista-pontot, hogy azzal olimpiai kvótát szerezzenek Magyarországnak. A C2-es besorolású viadal bronzérmes helyezése ezúttal újabb 15 világranglista-pontot jelentett.

A verseny pályáját kopár, meredek emelkedőkön és technikás, változatos lejtőkön jelölték ki. A partiharmadik.jpglegnagyobb nehézséget azonban a 30 fokos hőség jelentette, amelyet nehéz volt megszokni a havas fővárosból kiutazóknak; Buruczkinak nem sikerült megbirkóznia a hőség okozta plusz terheléssel. Parti jobb formában volt, az első körtől kezdve a későbbi győztes, chilei Silva Cristoballal egy üldözőbolyban haladt. Sokáig együtt tekertek, majd szétszakadt a sor; Andris az utolsó körben tudta magát fölverekedni a végső, dobogót jelentő harmadik pozícióba. A válogatott legközelebbi megmérettetése december 2-án, a C1-es besorolású, ugyancsak chilei Pucón-on lesz, Santiago közelében.

„Nehéz verseny volt, egy hosszú szezon után már nem vagyok csúcsformában. Próbáltam mindent megtenni a jó helyezésért, s bár a verseny negyedik körében volt egy komolyabb krízisem, úgy gondolom, azzal, hogy sikerült visszavenni a harmadik helyet, kihoztam magamból a maximumot”- nyilatkozta a verseny után a harmadik helyezett Parti András.