Horváth a VAR-ítéletről: „Egyszer jó lenne már, ha velünk is történne egy ilyen” – edzői értékelések

Paksi FC–Zalaegerszegi TE FC 3-2

A mérkőzésről itt olvashatsz bővebben!

Bognár György (Paks): – Játékban nem igazán kerekedtünk a ZTE fölé. Amit elképzeltem erre a meccsre, az nem nagyon ült, sőt a második félidőre mást is találtam ki, de az sem igazán működött. Meccs közben kellett kozmetikázni a posztokat, többször is átszerveztük a csapatot. Alapjában a győzelemnek örülök, mert voltak lehetőségeink, de most nem volt valami minőségi a játék, elmaradt a várakozástól. Talán azért, mert múlt héten nem tudtuk lejátszani az edzőmeccset, amit most már láttam is, hogy hiányzott nagyon. Gyakorlatilag azokba a meccsekbe tudtunk kapaszkodni, amiket Törökországban játszottunk. Nem volt ritmusa a csapatnak ma. Nagyon örülök Ádámnak, Martin nagyon gólerős játékos, komoly alkatrésze ennek a csapatnak, fel lehet rá játszani a labdákat, ragyogóan megtartja. Fizikuma és sebessége is van ehhez a pozícióhoz, szerintem ő nemcsak a góljaival, de mezőnyjátékával is az egyik legjobb volt ma. Nem beszéltem még Bödével a cseréje óta, de nem szokott semmit nehezményezni. Még nem értékeltük ki a meccset, majd kíváncsi leszek a véleményére, de cserélnünk kellett, mert nem működtek a kapu elé érkezések ebben a kétpozíciós centerjátékban, ezért mást kellett csinálnunk. Sajbán Mátét vittük be, akivel azért valamivel mozgékonyabb lett a csapat. Játékban mindig több kell, egy átlagos mérkőzést nézve is több kreativitásra van szükségünk, most inkább egy ütközős, harcos, sokat futó játékosok voltak a középpályán, de nem szereztünk annyi labdát, nem származott ebből annyi előnyünk, hogy ez bevált volna. (M4 Sport)

Waltner Róbert (ZTE): – Szerintem játékban a Paks fölé kerekedtünk, de majd még vissza kell néznem a meccset. Úgy érzem, hogy jól játszottunk, több helyzetet dolgoztunk ki, viszont olyan hibákat követtünk el, amiket megbüntettek. Az első gól igazságtalan volt, mert a játékvezető előnyszabályt alkalmazott, aztán eltelt valamennyi idő, elrúgta a paksi játékos a labdát, blokkoltunk, aztán meg visszafújta. Szerintem ez nagyon igazságtalan volt, és én olyan ember vagyok, aki neheze viseli az igazságtalanságot. A második találatot benyeltük, Ádám Martin, az egyik legjobban fejelő játékos üresen fejelt az ötösön belül… A harmadik gólnál pedig taktikailag ki volt adva, hogy ha Bognárhoz kerül a labda, akkor ki kell lépni rá, és nem léptünk ki rá, ő pedig oda rúgja, ahogy a szabadrúgást is. Ádám Martin pedig nagyszerűen érkezik a kapu elé, szépen megtanulta tőlem Kaposváron, hogyan kell, most én megittam ennek a levét. Nagyon szeretem Martint, tartjuk is a kapcsolatot, de most még nem beszéltünk, ilyenkor le kell higgadnom, a nyilatkozat sem könnyű. Az embert a vereség mindig bántja. Jól játszottunk, szép gólokat szereztünk, olyanokat, amiket gyakoroltunk és amire készültünk, ezért bánt igazából a vereség. Ha kifogunk egy rossz napot és kikapunk, azt mondom gyerünk tovább, dolgozzunk tovább. Nyilván akkor is idegesítene a vereség, de így, hogy jó játékkal kaptunk ki, ez duplán fájó. (M4 Sport)

Debreceni VSC–Kisvárda 0-0

Joan Carrillo (DVSC): – Mindkét csapat számára nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben nagy taktikai csata zajlott a pályán, a Kisvárda akkor több párharcot nyert, azonban szünet után ezen változtatni tudtunk, így nem érdemtelenül szereztünk pontot. Hrabina Alex és Charleston jó teljesítményének is nagyon örülök. (dvsc.hu)

Révész Attila (Kisvárda): – Az első 15-20 percben mindkét csapat óvatosan játszott, tapogatóztunk, illetve próbáltuk megtalálni a nehéz talaj ellenszerét. Nagyon csúszós, könnyűszerkezetű volt a pálya, látszott, hogy a fű nem tapadt meg, ezért a keresztlabdáink, hosszú labdáink nem igazán ültek. Az első félidő második részében lényegesen kezdeményezőbbé váltunk, többet tettünk a gólszerzés érdekében, majd az utolsó 15 percben beszorítottuk a hazai csapatot és több olyan lehetőségünk volt, amiket illett volna gólra váltani, de a jelenlegi állapotunkban ez picit nehéznek ígérkezett. A második félidő kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, ekkor már nem volt olyan domináns fölényünk. Összességében igazságosnak nevezhető a döntetlen, amivel nem vagyunk elégedettek. (kisvardafc.hu)

Budapest Honvéd–Gyirmót 0-1

Horváth Ferenc (Honvéd): – Nem játszottunk jól, szerintem mindenki látta, hogy lassúak voltunk, lassan járattuk a labdát, pontatlanok voltak a felpasszaink. Nem volt dinamika a csapatban, egyritmusú volt a játék. Nagyon sok minden kijött egyszerre, aminek nem kellett volna, és a cserék sem tudtak hozzátenni a játékunkhoz. Nagyon rossz mérkőzés volt. Nem tudom, mi volt az oka ennek. Azt láttam, hogy nem merjük megcsinálni azokat a dolgokat, amiket edzésen bőven megcsinálunk. Megvoltak azok a mozgások, amiket kértünk, de nagyon lassúak voltak, a labda sebessége is borzasztó lassú volt. Senki nem mert semmilyen kockázatot felvállalni, se elöl, se hátul, ezáltal nagyon bizonytalanná vált a játékunk és nem volt benne semmi átütőerő. Minden hiányzott a csapatból, ami a támadójáték sava-borsa, a védekezéssel nem volt problémánk. Egyszer már jó lenne, ha velünk is történne már egy ilyen, ez tény és való, de nem láttam még a helyzetet, hogy tizenegyes volt-e vagy sem. Ezzel nem tudok mit kezdeni.

Újpest: Megtörtént a klub tulajdonosváltásának első lépése – hivatalos