Az Orosz Labdarúgó-szövetség kétmeccses eltiltással sújtotta Emmanuel Frimpongot, az Arsenal egykori, az UFA FC jelenlegi játékosát, amiért a középső ujjával bemutatott a Szpartak Moszkva drukkereinek. Apró szépséghiba: a moszkvaiak a meccs elejétől kezdve rasszista dalokat énekeltek és huhogtak…
Frimpong a twitteren számolt be az esetről, aminek külön pikantériát ad, hogy három nap múlva világbajnoki selejtező-sorsolás lesz Oroszországban, ahol ugyebár a 2018-as labdarúgó-világbajnokságot rendezik.
Frimpong csapata, az UFA (amely a Kazánytól keletre található Ufa városának egylete) a Szpartak Moszkva elleni bajnokin szembesült a moszkvai drukkerek sportszerűtlen, rasszista viselkedésével. A nézők huhogtak, rasszista rigmusokat kiabáltak, ebből lett elege a ghánainak, aki a középső ujját mutatta a szurkolóknak.
Elvesztette a fejét, szó se róla, és a játékvezető teljesen jogosan állította ki ezért, ám a kálvária ezután kezdődött: az orosz szövetség ugyanis „nem találta bizonyítottnak”, hogy valóban rasszisták lettek volna a drukkerek, így Frimpong kétmeccses eltiltásával le is tudták az esetet…
– A mérkőzés ellenőre nem hallott rasszista bekiabálásokat, nem jegyzett fel semmi ilyesmit – áll a határozatban. – Nem volt rasszista szándék, éppen ezért nincs miért megbüntetni a Szpartak szurkolóit.
A játékos érthető módon felháborodott, a twitteren azt írta, hogy „ez egy vicc”, de sem a ghánai, sem a nemzetközi szövetség (FIFA) nem kacagott fel a hír hallatán. Mindkét szövetség arra kérte az oroszokat, hogy vizsgálják ki alaposabban az ügyet, és ha tényleg rasszizmus állt az eset hátterében, akkor tegyék meg a megfelelő lépéseket. Az eset azért is került reflektorfényben, mert egy olyan stadionban történt, amelyben 2018-ban világbajnoki mérkőzéseket játszanak majd.
Frimpong egyébként a kétmeccses eltiltás ellen nem fellebbezett, azt jogosnak tartja, és elnézést is kért a kézmozdulat miatt – de ahogy fogalmazott, ő is emberi lény, és nem jó, hogy rasszista bekiabálásokat hall. Hozzátette, hogy Angliában elszokott ettől, mert bár ott is van rasszizmus, de a stadionokban nincs jelen, a drukkerek elfogadták a színes bőrű játékosokat.