Ibrahimovic gólját elvették, ikszelt a Milan a Fiorentina ellen

A Milan idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Fiorentina ellen a 25. forduló szombati játéknapján. A piros-feketék hiába szereztek vezetést Ante Rebic találatával, az emberhátrányban játszó Fiorentina a hajrában tizenegyeshez jutott és kiegyenlített.

A meccs első helyzete Milenkovic előtt adódott és a próbálkozást Donnarumma fogta. Egy percre rá Castrovili kísérlete elszállt a kapu felett. A 17. percben Dragowski nagyot védett: Castillejo beadása után Rebic fejelhetett teljesen üresen, de a hazaiak kapusa hárítani tudott.

A 34. percben Ibrahimovic egy remek szóló után gólt szerzett, azonban a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette a találatot.

A második játékrész elején Gigio Donnarumma nem tudta folytatni a meccset és le kellett cserélni, a helyére Begovic állt be. A bosnyák kapusnak rögtön a pályára lépése után védenie kellett: egy beadást követően Chiesa fejesét tolta ki. Néhány perccel később egy nagy védelmi hibát kihasználva vezetéshez jutott a Milan. Caceres hibáját Rebic használta ki és a megpattanó lövés a kapuban kötött ki (0-1).

A 62. percben emberelőnybe került a vendég együttes, miután Dalbert egyértelmű gólhelyzetben szabálytalankodott Ibrahimoviccsal szemben. A játékvezető előbb sárga lapot mutatott fel a brazil játékosnak, azonban videózás után villant a piros lap.

A Fiorentina egy ellentámadással könnyedén egyenlíthetett volna, azonban Vlahovic elpuskázta a ziccert. A 85. percben a játékvezető egy meglehetősen vitatható büntetőt ítélt a hazaiak javára és ugyan Begovic érezte az irányt, de Pulgar belőtte (1-1).

A hosszabbításban Begovic mutatott be nagy védést a kapuban, miután Caceres lövését reflex mozdulattal hárította. A hátralévő percekben már nem született több gól.

FIORENTINA – MILAN 1-1

Időpont: 2020.02.22. 20:45
Helyszín: Stadio Artemio Franchi, Firenze
Játékvezető: Calvarese
Gólszerző: Pulgar (85.) ill. Rebic (56.)
Sárga lapok: Caceres ill. Bennacer, Calhanoglu, Hernández
Piros lap: Dalbert (62.)

KEZDŐCSAPATOK:

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski – Milenkovic, Pezzella, Caceres – Lirola (Igor 73.), Duncan, Pulgar, Castrovilli (Cutrone 68.), Dalbert – Chiesa, Vlahovic.

Cserék: Brancolini, Terracciano; Ceccherini, Dalle Mura, Terzic, Venuti; Agudelo, Benassi, Ghezzal, Sottil.

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma (Begovic 52.) – Conti, Gabbia (Musacchio 74.), Romagnoli, Theo Hernández – Kessié, Bennacer – Castillejo (Saelemaekers 81.), Çalhanoğlu, Rebic – Ibrahimović.

Cserék: A. Donnarumma; Calabria, Laxalt; Bonaventura, Brescianini, Paquetá; Rafael Leão, Maldini.