Idegenben nyert a Sharks és a Black Knights

Gyor_Sharks.jpgA 2007-es bajokság nyitónapján a címvédő Győri Cápák látogattak a Farkasok otthonába, míg vasárnap a Lovagok utaztak Szolnokra. Mindkét találkozó a vendég csapat győzelmével zárult.

Budapest Wolves II – Győr Sharks 26-41
(0:13, 12:21, 8:7, 6:0)

Szombaton a címvédő Győr Sharks utazott Budapestre, hogy megkezdje az első osztály idei kiírását. Ellenfelük a Budapest Wolves II. csapata volt, akikkel utoljára a 2006-os bajnokság elődöntőjében találkoztak, akkor a Sharks nyert.
Az első negyedben, és a második elején a Sharks támadói uralták a mérkőzést, futásaikkal jól haladtak, míg a szintúgy hatékonyan haladó, ám látványosabb játékkal előrukkoló Wolves támadósor rendre pontszerzés nélkül adta át a labdát a vendégeknek, akik éltek is a labdaszerzésekkel, és hamar elhúztak 20 ponttal, majd egy elrontott mezőnygól kísérletből szereztek újabb touchdownt, amivel már 27-0 lett az állás a Cápák javára. A Wolves ekkor villant, a futójátékosok két nagyszerű játék után hat pontot faragott a hátrányból, azonban a hazaiak öröme rövid volt csak, a kirúgást követően a Győr már a visszahordás során újabb pontokat szerezett. Ekkorra a Győr számára világossá vált a Wolves sebezhető pontja, a fal közepe, így egyre gyakrabban próbálkoztak középső futásokkal. A közeledő szünet előtt a Farkasok irányítója még megtalált egy üresen maradt elkapót a célterületen belül, újabb hat pontot szereztek ezzel.
A félidő után a hazaiak támadó alakulata az eslő drive-on sokszori próbálkozás után végül bejutott a vörös zónából a célterületre, ezzel 34-20 lett az állás (a Wolves az addigi sikertelen rúgások helyett kétpontos variációt választott).
A vendég Sharks ekkorra beállt az előny védésére, a jól bevált középső futásokkal haladtak, mely nem csak a yardokat, hanem az időt is ölte. A harmadik játékrész vége előtt újabb pontokat szereztek, de ekkorra már érezhető volt rajtuk, hogy a szűkös keret elfáradt.
A negyedik negyedben a Wolves irányítója vettei vállára a csapatot, futásaival értékes yardokat és first downokat szerezve. A célterületre is eljutott, de még a pontszerzés előtt elhagyta a labdát, amit csapattársa kaparintott meg, ezzel lett 26-41. A fennmaradó pár percet a Cápák biztonsági futásokkal lepörgették, így ez is maradt a végeredmény.

Szolnok Soldiers – Budapest Black Knights 0-22
(0-0; 0-8; 0-0; 0-14)

A Katonák két találkozót vesztettek a Black Knights-cal szemben tavaly, de mindkét találkozó Budapesten volt, és a Soldiers otthon jóval erősebb formát mutatott eddig, mint idegenben. A vendég csapat is ezzel találkozhatott, komolyan meglepte őket a Soldiers ereje, az első negyedben egyik csapat sem tudott pontokat szerezni, így a játékrész végén pont nélküli döntetlen volt az állás. A második játékrészben megszülettek az első pontok, mégpedig a Lovagok részéről, így a szünet előtt 8-0-ra vezettek.
A találkozó kiegyenlítettségét mutatja, hogy az utolsó negyedig az állás nem is változott, vagyis a harmadik negyed is izgalmas, ámde pont nélküli volt. Az utolsó negyedben mindkét csapat előtt megvoltak a pontszerzési lehetőségek, azonban amíg a hazaiak több touchdown-ját is szabálytalanságok miatt a bírók visszafújták, addig a Black Knights kétszer is az ellenfél célterületére tudott kerülni. A vendégek támadói a mérkőzés végére több mint 400 yardot szereztek, de négy elvesztett labda miatt ez az előny csak mérsékelten jelent meg a pontokban.
Mindkét csapat leginkább a futásokra építette fel a támadásait, ennek köszönhetően a találkozó nagyjából két és fél óra alatt véget is ért.