Írország-Magyarország 2-1, Szoboszlaiék vereséggel kezdték a hangolást az Eb-re

Utolsó előtti felkészülési mérkőzését vívta a tíz nap múlva rajtoló németországi Európa-bajnokság előtt a magyar válogatott Írország nemzeti csapata ellen. A mérkőzést a dublini Aviva Stadionban rendezték, a találkozó játékvezetője a portugál Luis Godinho volt.

Marco Rossi szövetségi kapitány hétfőn elmondta, Fiola Attila egyelőre nem végez teljes értékű edzésmunkát, ezért az írek ellen nem lép pályára. Horváth Krisztofer kisebb sérüléssel bajlódik, ezért szintén nem játszott Dublinban, ahogy a klubkötelezettségei miatt a kerethez hétfőn csatlakozott Bolla Bendegúz és Gazdag Dániel sem.

A kezdő tizenegyek a következők:

MAGYARORSZÁG:  Gulácsi – Lang, Orbán, Dárdai M. – Nego, Nagy Á., Schäfer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.

ÍRORSZÁG: Kelleher – Coleman, Duffy, D. O’Shea – Doherty, Cullen, Smallbone, Brady – Azaz, Idah, Szmodics

A magyar kezdőcsapat

MTI / Illyés Tibor

A meccs

A himnuszok után a játékvezető megfújta a sípját, és Sallai Roland jóvoltából útjára is indult a labda a napsütötte Aviva Stadionban.

A 2. percben már helyzetbe is került a magyar csapat, de Nego combbal tudta csak kapura továbbítani Sallai jobb oldali beadását, amelyet az ír kapus így könnyedén lehúzott.

Ezt követően percekig a mezőnyben folyt a játék, a csendet végül a 12. percben Nego törte meg, aki Varga Barnabás passza után 13 méterről kapu fölé nyeste a labdát.

A 15. percben Nego volt szabálytalan, O’Shea-t buktatta. A szabadrúgást Smallbone végezte el, de bal oldali beadását Gulácsi kiöklözte.

A 18. percben Idah tört volna kapura, de Lang Ádám feltartóztatta. Négy perccel később Sallai balról tette kapu elé a labdát, de nem járt arra magyar játékos.

A 29. percben öt a négy ellen rohamoztak a magyar támadók, végül Szoboszlai tette Kerkez elé a labdát, akinek lövését Kelleher szögletre tolta.

Az első félidő derekán a magyar válogatott volt aktívabb, de a fölény nem érett góllá. Ez meg is bosszulta magát: a 36. percben egy jobb oldali beadást Idah fejelt Gulácsi mellett a magyar kapuba (1-0). Ez volt az első gól, amelyet az ír válogatott szerzett, a magyar válogatott pedig kapott 2024-ben.

A 40. percben Lang Ádám kiegyenlített: Szoboszlai megpattanó lövését Orbán csúsztatta fejjel a védő elé, aki közelről vágta kapuba a labdát. (1-1)

A 45. percben Szoboszlai buktatta Smallbone-t, a szabadrúgást Idah fejelte fölé. Hosszabbítás nincs, ezzel vége az első félidőnek. Az első félidőben 62 százalékban volt a mieinknél a labda, és nyolcszor lőttek kapura.

Második félidő

A szünetben Dibusz váltotta Gulácsit, Botka pedig Negót. Az íreknél Doherty helyett O’Brien, Duffy helyett Scales jött be.

A második félidő első hat percében kényelmesen passzolgattak a csapatok, majd az 52. percben Botka harcolt ki egy szögletet. A beadás után Sallai lövése elakadt egy blokkban.

Az 56. percben ismét Sallai próbálkozott, de átlövését Kelleher szögletre tolta. A kis szöglet után Schafer lőtt kapura, azonban lövése elhalt az ír kapus kezei között.

Öt perccel később Varga Barnabást Kleinheisler váltotta, míg az íreknél Azaz és Brady helyett Parrott és O’Dowda lépett pályára. A csere után Sallai került Varga helyére, őt tolta fel Marco Rossi, Kleinheisler pedig Sallai eddigi posztját vette át.

A 66. percben Szoboszlai és Coleman is sárga lapot kapott. A második félidő közepe eseménytelenül telt, de jobbára az ír térfélen.

A 70. percben aztán Kerkez helyett Nagy Zsolt, Schafer helyett pedig Styles jött be. Az írek lehozták a gólszerző Idahot, akit Obafemi váltott. Rossi két perccel később a magyar gólszerzőt, Langot is lekapta, a helyére Balogh Botond érkezett.

A 76. percben Scales rúgta ki Szoboszlai jobb oldali beadását Sallai és Dárdai elől, majd a szöglet után is Scales tisztázott, ezúttal bedobásra. Három perccel később Scales sárgát kapott, miután felrúgta a meginduló Kleinheislert.

A 81. percben szöglethez jutottak az írek, ám végül egy magyar kontra után Sallai tudott kapura lőni, de erőtlenül. A 85. percben aztán az egyre agilisebb írek újabb játékosa, a Stylest fellökő Szmodics is besárgult.

A 90. perc elején Styles egy hátulról történő belépő miatt kapott sárga lapot, majd fél perccel később Coleman eresztett meg ballal egy kapáslövést, de jócskán célt tévesztett.

A három perces hosszabbítás második percében Parrott indult meg egy magyar szöglet után, majd eltalálta a labdával Dibuszt, de a játékszer így is a kapuba jutott. (2-1)

Ezzel oda a 14 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozat, Írország 2-1-re legyőzte Magyarországot. Folytatás Izrael ellen szombaton, Debrecenben.

Írta a HVG

A Írország-Magyarország 2-1, Szoboszlaiék vereséggel kezdték a hangolást az Eb-re bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.