Jován Richárd (Roche) nyert 130-on

Remek időjárás, tíz versenyszám és százhatvanhét start az országos minősítő díjugrató verseny első napján Kiskunhalason. A legnehezebb, 130 cm-es versenyszámot Jován Richárd  (Mezőhegyesi Ménes KH SE) Roche nevű lován (címképen) nyerte. Több helyi siker született. A rendezők megemlékeztek a kedden, 83. életévében elhunyt Matajsz János egyéni és csapatbajnok, válogatott halasi lovasról.

Egy lehetőség a hazai díjugrató lovas mezőnynek az országos bajnokság (Fiat OB) döntőjébe kerülni a Kiskunhalason ma kezdődött országos minősítő versenyen. Sokan éltek az alkalommal. Az első versenynapon a Hirling Lovaspark füves pályáján mérték össze tudásukat a lovasok.

Füzér Zsófi (Kiskunhalasi LTSE) Carinával az ifi szám győztese a gát felett (fotó Tokodi Tícia)

Az első versenyszámot, a 100 cm-es kezdő lovas stílus versenyt Csibi Anna Dóra TIMPEX CSÁRDASZÉPE (Prosper LK) lovával hozta nulla hibaponttal 7,9-es értékeléssel.
A második számot, a 100 cm-es nyitott kört ideális időre rendezték. Garai Zsuzsa nyert O-KATRIN-nal (Agropoint LKSE) győzött. Ebben a számban 2. lett a Kiskunhalasi LTSE lovasa Füzér Flóra EKANO-val. A harmadik körben, a 105 cm-es nyitott számban ideális időre versenyeztek a lovasok. Lénárt Tamara (Csikós és Tsa. Kft.) QUINNIE-vel nyert. A negyedik számot 110 cm-en, az 5 éves lovak stílusversenyét Kovács Henri (Morris Lovas SE) GUCCI IC nyergében hozta első helyen.

Baumman Bori (Porsper LK) a nyolcadik szám győztese Kimérával a tiszteletkörben

Az ötödik kör 110 cm-es ifjúsági számában hazai siker született. A lovasok stílusversenyét Füzér Zsófi (Kiskunhalasi LTSE) CARINA nyergében nyerte meg, a legmagasabb számú 8,2-es értékeléssel. A hatodik versenyszám (110 cm nyitott, időre) győztese Petrik Béla lett (Sion Security Kft.)  GINA-val a leggyorsabb hibátlan eredménnyel. A hetedik kört 120 cm-en rendezték a 6 éves lovaknak. A lovak stílusversenyét Kovács Henri (Morris Lovas SE) TAMBOURINO-val hibátlannal, a legmagasabb értékeléssel hozta elsőként. A nyolcadik, nyitott versenyszámot 120 cm-en időre rendezték. A 29 indulóból Baumann Bori, a Prosper LK lovasa KIMÉRA nyergében a leggyorsabb hibátlannal győzött.

Piroska Zoltán, Ízisz, a díjátadók Farkas Dániel alpolgármester és Kunné Fekete Alexandra zsűri tag

A kilencedik, nyitott fordulót két fázisban megszakítás nélkül teljesítették a lovasok délután négy órakor. Az akadályok magasságát 125 cm-re emelték. Itt Piroska Zoltán, a Mezőhegyesi Ménes KH SE lovasa Ízisz-szel nyert, mögötte a második helyen, alig 2 másodperccel lemaradva, a hazai lovas Fazekas István (Határőr Dózsa SE) Cassia-val végzett.

Lakner András (Kiskunhalasi LTSE) a fiatal lovasok győztese Jákobbal, a díjat Jenei György támogató és Gulyás Luca rendező adták át

A nap utolsó, legnehezebb körét 5 óra után kezdték meg a lovasok. A 130 cm-es nyitott számban első lovával Roche-val, Jován Richárd (Mezőhegyesi Ménes KH SE) végzett az élen. A versenyszámot a leggyorsabb hibátlannal hozta a páros. Ebben a körben egy hazai sikernek tapsolhattak a nézők, mert a fiatal lovas kategóriában Lakner András (Kiskunhalasi LTSE) Jákobbal győzött.

Bal oldalon Matajsz János egy lengyelországi versenyen Pillangóval az akadály felett, a jobb oldalon 80 évesen még mindig a lovak körül

Az utolsó szám eredményhirdetése előtt a rendezők megemlékeztek”Elvágtázott egy legenda” címmel, az életének 83. évében elhunyt Matajsz János díjugrató egyéni és csapatbajnok, válogatott lovas versenyzőről. Matajsz János1937-ben született Tótkomlóson. Mezőhegyesen kezdett el lovagolni és versenyezni. 1960-ban vonult be a határőrséghez. A Kiskunhalasi Határőr Dózsa színeiben teljesedett ki sport pályafutása. 1963-ban egyéni felnőtt magyar bajnok lett Pillangóval és csapatban sem találtak legyőzőre. Az akkori válogatott oszlopos tagjaként sok-sok nemzetközi verseny győzteseként ünnepelték. Később Törökszentmiklósra kerül az ottani ménesbe. Házasságkötése révén Halashoz kötötte minden és a sport befejezése után Kiskunhalason dolgozott tovább. A Barnevál munkatársaként vonult nyugdíjba. Munkája mellett jutott ideje a fiatal halasi határőr lovasok oktatására is, mint edző. Nem csak lovas, de a MÁV focistájaként, bokszolóként és kiváló futballbíróként is elismert sportember volt. Nyugdíjas éveit Harkakötönyben töltötte. Emlékét megőrizzük, tanácsait továbbadjuk – hangzott el a megemlékezésen.

A minősítő verseny holnap reggel nyolc órakor folytatódik a Hirling Lovaspark filces pályáján. A belépés ingyenes.A részletes eredményekhez katt ide!