Junior nyíltvízi vb: Top 10-es helyezések 10km-en

A női mezőnyben nagyon kevés hiányzott Nett Viviennek a dobogóhoz – konkrétan egy másodperc –, mindazonáltal így is helytálltak a legidősebbek, azaz 19 évesek között 17-18 esztendős indulóink, hiszen mind a négyen, az 5. helyen beért Vivien mellett a 9. Abonyi-Tóth Glenda, a 7. Kovács-Seres Hunor és a 10. Poteczin Dániel is Top 10-ben zárt.

Akárcsak a júliusban, a korosztályos bécsi Európa-bajnokságon, a vb-n a férfiaknál sem volt igazi esély az éremre 10km-en: a legidősebbek, azaz a 19 esztendősek közé idén belépő Kovács-Seres Hunor – akinek eggyel lejjebb már vb- és Eb-érmei is voltak – még nem tudta felvenni a versenyt a “bivalyokkal”. A viadalt megnyerő, korábban már felnőtt Európa-kupa viadalokon is győztes francia Sascha Velly gyakorlatilag magányosan nyert, egyedüliként teljesítette a távot két órán belül. A 18 éves Hunortól, illetve a még csak 17-nél tartó Poteczin Dánieltől így is szép, hogy első tízben zártak a 45 fővel rajtoló mezőnyben.

A hölgyeknél sokáig igen biztatóan állt a verseny, hiszen Abonyi-Tóth Glenda ment az élen és Nett Vivien is az élbolyban úszott – féltávnál harmadikként haladt át a kapun –, ám az utolsó kör előtt beérte őket az üldözőboly. Ekkor még tartották velük a lépést, a klasszikus finisre viszont a Sanzullo-család legifjabb tagja, az Eb-n is remeklő Chiara harmadmagával picit el tudott lépni, és végül óriási csatában a hazaiak úszója érintette meg elsőként a panelt, bár az első három hat tizeden belül viharzott be. Nett Vivien is ragadt rájuk a japán Okuzonóval, végül azonban a győztestől csupán 1.6 másodperccel lemaradva ötödiknek hozták ki (a japán 0.2-vel előbb csapott be). Abonyi-Tóth nem bírta a végét, de a top 10-be ő is befért, végü kilencedik lett.

Pénteken folytatás a másik négy korosztállyal – a bécsi Eb-n mindegyik versenyben hoztunk egy-egy ezüstöt, azaz izgatottan várjuk a vb-futamokat.

Junior nyíltvízi úszó világbajnokság, Alghero

10km (18-19 évesek)

Férfiak: 1. Sascha Velly (francia) 1:59:44.20… 7. Kovács-Seres Hunor 2:01:52.20… 10. Poteczin Dániel 2:02:39.30

Nők: 1. Chiara Sanzullo (olasz) 2:09:05.90… 5. Nett Vivien 2:09:07.60… 9. Abonyi-Tóth Glenda 2:10:28.40

A Junior nyíltvízi vb: Top 10-es helyezések 10km-en bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.