Kajak-kenu – Kammererék győztek

Kammerer és Kucsera: győzelem az előolimpián
Pekingben az 1000 méteres döntőkre és a női K-4 500 méteres szám fináléjára került sor szombaton. A magyar csapat egy arany- és egy ezüstéremmel zárta az előolimpiai döntők első napját.

Az első futamban Benkő Zoltán K-1 1000 méteren a nyolcadik helyen végzett, míg a másodikban a C-1 1000 méteren induló Vajda Attila ötöddikként finiselt. Két egyes versenyzőnk kényszerült pénteken középfutamra, ami feltehetően sokat kivett minkdettejükből, Benkő ráadásul még négyesben is érdekelt volt.

Az első pekingi érmünket a női kajak négyes gyűjtötte be: a Paksy Tímea, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina, Benedek Dalma kvartett 28 századdal szorult a világbajnoki címvédő németek mögé. Az első győzelemre sem kellett sokat várni: a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajak páros az idén az Európa-bajnokságon látott formáját hozta, és magabiztosan utasított maga mögé mindenkit, közte a német ellenlábas Ihle, Wagner duót.

Kenu párosban a Kozmann György, Kolonics György kettős az ötödik helyen finiselt, szintúgy a Gyökös Lajos, Kökény Roland, Benkő Zoltán és Horváth Gábor alkotta kajak négyes.

Vasárnap az ötszáz méteres finálékat rendezik a Sunji Regatta Központban.