Kettős Citroen győzelem Új-Zélandon

Sebastien Loeb 38 pontos növelte előnyét a Rally Világbajnokságban, miután a hét idei futamból már 5. győzelmét szerezte meg Új-Zélandon. Őt csapattársa, Mikko Hirvonen követte, s ezzel a Citroën idei harmadik kettős győzelmét szerezték meg.

Attól eltekintve, hogy az első gyorsaságin még a Fordos Jari-Matti Latvala vezetett, a Citroënek végig a mezőny élén tanyáztak. Ahogy Latvala hátrébb sorolódott, a két Citroën-es, Loeb és Hirvonen egymással folytattak csatát a győzelemért.

A Ford első és második helyet szerzett a power stage-n, valamint a csapat színeiben Petter Solberg a harmadik helyen zárta a futamot. Solberg a péntek reggeli rossz gumiválasztás után, a 7. helyről küzdötte fel magát a dobogóra. Latvala – egy kis kitérőt követően – 5 perces hátrányba került az élmezőnytől, így csak a 7. helyen tudta befejezni az Új-Zéland Rallyt, viszont a power stage-n maximum pontot ért el.

Úgy nézett ki, hogy az M-Sport Ford két versenyzője, Evgeny Novikov és Ott Tanak is a top5-ben tud végezni, ám utóbbi pilóta 2 szakasszal a vége előtt kicsúszott a pályáról és a futam feladására kényszerült. Novikov őrizte 4. pozícióját, Thierry Neuville előtt, aki ezen a hétvégén Nasser Al Attiyah Qatar Citroën-jével állt rajthoz. A belga sokáig a 4. helyen autózott, ám pénteken egy kisebb hibát követett el, így át kellett adnia pozícióját Novikovnak.

A Prodrive újra visszatért a küzdelembe a Minivel karöltve, hogy Dani Sordonak biztosítsanak versenyzési lehetőséget. A rossz gumiválasztás és a sebességváltó problémái miatt pénteken már Sordo nem tudott beleszólni a pódiumért folytatott harcba, s a 6. helyen autózott. A Portugal Mini színeit képviselő Armindio Araujo-t 8.-ként intették le.

Ken Block roppantul jól érezte magát az Új-Zéland Rallyn, s a Monster Fordot végül a 9. pozícióba kormányozta be, míg a top10 sorát Manfred Stohl zárta a Brazil Forddal.