Kosárlabda: A női válogatott nagy lépést tett az Olaszország felé vezető úton

A Bencze Tamás szövetségi kapitány vezette magyar női kosárlabda-válogatott hazai környezetben győzte le Bulgária legjobbjait az Európa-bajnoki pótselejtező sorozat B csoportjának negyedik játéknapján. Ezzel a sikerrel a Béres Tímea nevével fémjelzett társulat megerősítette helyét a trió élén és növelte a kontinensviadalon való részvétel esélyeit.

A B jelű pótselejtező-csoport harmadik játéknapján az izraeli válogatott hazai környezetben legyőzte Bulgáriát, ezzel az első kör után teljes volt a körbeverés. Izrael tizenkét ponttal verte a bolgárokat, ez pedig azt jelentette, hogy a Bencze-csapat a tizenkilenc pontos hazai sikernek köszönhetően az élről várta a folytatást. És Georgij Bozskov társulatát Zalaegerszegen.

Jól kezdett a piros-fehér-zöld alakulat, amely három perc elteltével Béres Tímea duplájával már 9-2-re vezetett. Hatékonyan védekezett, és pontosan fejezte be támadásait a vendéglátó, ennek eredményeképpen a 7. percben Ujhelyi Petra hibátlan büntetőivel nyolc pontra nőtt a különbség. A nyitó etap végén 24-12 állt az eredményjelzőn.
A folytatás is a mieink szája íze szerint alakult, Béres Tímea újabb pazar palánk alatti villanását követően már tíz pontnál járt, a magyar válogatott pedig már 28-12-re vezetett. Ezt követően hullámvölgybe került a házigazda, a következő tizennégy bolgár pontra nem érkezett válasz, így a 15. percben 28-26 állt a táblán.

A rövidzárlat szerencsére nem tartott soká, ismét lábra kapott a Bencze-csapat, amely újra megnyugtató különbségű vezetést szerzett. Iványi Dalma büntetői után tíz pontra hízott a differencia (36-26). A nagyszünetre nyolcpontos fórral vonultak a mieink (38-30).
A fordulás után ugyan többször is megkísérelték a felzárkózást Tomováék, de öt pontnál közelebb nem tudtak kerülni (25. perc, 42-37). Ezidőtájt a dobógépek mindkét oldalon felmondták a szolgálatot, összesen huszonegy pont született a játékrészben. Ennek ellenére a záró felvonás előtt megnyugtató volt a magyar előny (48-41).

Szinte hihetetlen, de még a harmadik negyed „termését” is visszasírtuk a negyedik etapban, a záró tízpercben ugyanis tizennégy pont esett összesen De mindez kit érdekel? Hiszen a végjátékban biztosan őrizte előnyét Bencze Tamás csapata, amely az eddigi körbeverést tekintve rendkívül értékes győzelemmel erősítette meg vezető pozícióját a B-csoportban.

Eredmény:
Női kosárlabda Európa Bajnokság pótselejtező
B csoport:
MAGYARORSZÁG – BULGÁRIA 56–47 (24–12, 14–18, 10–11, 8–6) , alaegerszeg, 800 néző. V: Mattioli (olasz), Vovk (horvát)
MAGYARORSZÁG IVÁNYI 12, Fegyverneky 6, Károlyi 5/3, BÉRES 14, UJHELYI 6 Csere: Császár 6, Honti 5/3, Cserny, Németh 2, Horváth Zs.

A csoport állása: 1. Magyarország 5/3, 2. Bulgária 4/3, 3. Izrael 3/2