Kovács Sebestyén a főtábla egyetlen magyar továbbjutója.

Az Egyetemi Világjátékok csoportmeccseit követően három magyar asztaliteniszezőnkért drukkolhattunk a 64-es főtáblán, közülük egyedül Kovács Sebestyén jutott tovább a legjobb harminckettő közé. Molnár Dávid és Huzsvár Erik az első fordulóban búcsúzott a további küzdelmektől.

A kínai Csengtuben szerdán délután Kovács Sebestyén lépett először asztalhoz, aki a 13. csoport második helyezettjeként jutott a legjobb hatvannégy közé. Ellenfele az indiai Mehta volt, akivel kerek 55 perces óriási csatát vívtak a győzelemért. A pécsi egyetemista 4-0-as vezetéssel kezdte a mérkőzést, amiből gyorsan 5-5 lett, kisvártatva pedig már ellenfele vezetett 7-5-re. Ezt követően 11-11-ig fej-fej mellett haladt a két versenyző, az utolsó két pontot azonban az indiai csinálta meg. Ennek hatása kicsit érződött a második elején is, hiszen Mehta 3-1-re ment el, ám Kovács ezúttal jobban figyelt és egyenlített, majd 8-8 után ő hajrázott eredményesebben. A negyedik szettben végig az indiai vezetett, az ötödikben viszont a magyar sportoló hagyta állva ellenfelét 4-4-nél. A hatodikban Kovács került előnybe, 4-4-nél és 9-9-nél tudott csak egyenlíteni az indiai. Végül a Pécsi Tudományegyetem hallgatója volt higgadtabb az utolsó két pontnál, s ezzel nyerte is a meccset. A legjobb harminckettő között a hongkongi Ho lesz az ellenfele.

Huzsvár Erik volt a következő magyar a sorban, aki csak a negyedik szettben tudta szorosabbá tenni a mérkőzést kínai ellenfelével szemben. Ekkor 5-5-ig együtt haladtak, majd volt 8-8 is, ám Zhou végül a befejezésnél is határozott volt.

Hasonlóan Molnár Dávid indiai ellenfeléhez, aki az első szettben gyorsan 6-2-es vezetéshez jutott, a négypontos különbség pedig végig meg is maradt köztük. A másodikban egy 7-1-es sorozattal indított a dél-ázsiai asztaliteniszező, aki ezt a távolságot is tartani tudta a szett végéig. A harmadikban 2-2 után indult be az indiai, a negyedikben pedig 1-1-nél. A találkozó 21 percig tartott, pontosan úgy, mint Huzsvár Eriké.

64-es főtábla. Első forduló.
Kovács Sebestyén – Jaynil Manishbhai Mehta (indiai) 4-2 (11-13, 11-9, 11-7, 8-11, 11-4, 11-9) Himnakulhpuingheta Jeho (indiai) – Molnár Dávid 4-0 (11-7, 11-7, 11-5, 11-4)
Kai Zhou (kínai) – Huzsvár Erik 4-0 (11-3, 11-6, 11-7, 11-9)