Lengyelország-Magyarország: egy góllal nyert a Várhidi-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott Hajnal Tamás tizenegyesgóljával nyert a Lengyelország csapata elleni barátságos mérkőzésen, Lódzban.

Legutóbb 1962-ben győztek a magyarok Lengyelországban. Várhidi Péter szövetségi kapitány együttese a legutóbbi öt mérkőzéséből négyet zárt sikerrel.
    Eredmény:
Lengyelország-Magyarország 0-1 (0-0)
————————————
Lódz, 10 000 néző, v: Circhetta (svájci)
    gól: Hajnal (79., 11-esből)
    sárga lap: Golos (42.), Sobolewski (59.), illetve Halmosi (52.)

Lengyelország:
    ————–
    Lukasz Fabianski – Marcin Wasilewski (Grzegorz Bartczak, 83.), Mariusz Jop, Tomasz Kielbowicz (Jakub Wawrzyniak, 83.), Dariusz Dudka – Radoslaw Sobolewski, Mariusz Lewandowski (Przemyslaw Kazmierczak, a szünetben), Konrad Golos (Marek Zienczuk, a szünetben), Kamil Kosowski – Lukasz Gargula (Tomasz Zahorski, a szünetben), Radoslaw Matusiak (Pawel Brozek, a szünetben)

Magyarország:
    ————–
    Fülöp Márton – Csizmadia Csaba, Vaskó Tamás, Juhász Roland, Vanczák Vilmos – Vass Ádám, Hajnal Tamás (Filkor Attila, 94.), Tőzsér Dániel (Leandro de Almeida, 77.) – Gera Zoltán (Buzsáky Ákos, 78.), Feczesin Róbert (Priskin Tamás, a szünetben), Dzsudzsák Balázs (Halmosi Péter, a szünetben)

I. félidő:
    ———-
    10. perc: egy kapu elé ívelt szabadrúgás után Kosowski egy méterrel a kapu mellé csúsztatta a labdát.
    13. perc: Kosowski baloldali beadását követően a berobbanó Sobolewski a jobb kapufa mellé fejelt.
    16. perc: Tőzsér 22 méterről kevéssel lőtt a kapu mellé.
    31. perc: Matusiak 20 méterről lőtt, Fülöp a léc alól ütötte ki a labdát.
    37. perc: Szabadrúgásához jutottak a hazaiak 25 méterre a kaputól, a legurított labdát Dudka lőtte félmagasan a jobb sarok felé, de Fülöp gyors vetődéssel mentett.

II. félidő:
    ———–
    64. perc: Tőzsér átadását Hajnal kapta, aki két jó csel után 16 méterről laposan lőtt, a labda egy védő lábát is érintve a kapufáról pattant oldalra.
    67. perc: Gera ugratta ki Priskint, a támadó 15 méterről a kapu fölé bombázott.
    70. perc: Tőzsér szöglete után Vaskó négy méterről a kapu mellé csúsztatott.
    79. perc: Jop a tizenhatoson belül megpróbálta elrúgni a labdát Priskin elől, de a magyar támadó fejét találta el, 11-es! A büntetőt Hajnal a balra mozduló kapust becsapva a jobb alsó sarokba lőtte (0-1).

Letámadással kezdtek a lengyelek, a gyors játékra kényszerített magyar futballisták sokat hibáztak. Később csökkentették a tempót a házigazdák, Várhidi Péter szövetségi kapitány csapata is eljutott a vendéglátók térfelére, de komoly helyzetet nem alakított ki. A házigazdák kényelmesen futballozva is megszerezhették volna a vezetést, ha Fülöp nem mutat be két bravúros védést.

A második félidő elején is a házigazdák irányítottak, a 60. perctől azonban egyre bátrabbak lettek a vendégek és három helyzetet is kidolgoztak. A záró negyedórában Hajnal vezető gólja után kitámadtak a lengyelek, több veszélyes ellenakciót vezettek a magyarok, akik a helyzetek alapján megérdemelten nyertek.

"Most kell megőriznünk a szerénységünket, mert talán kijelenthetem, hogy most már tényleg van mire szerénynek lennünk" – nyilatkozta a magyar szövetség hivatalos honlapjának Várhidi Péter szövetségi kapitány. "Szervezetten, összefogottan és eredményesen játszottunk, ez a győzelem újra egy bizonyíték arra, hogy válogatottunk jó úton jár, valóban szép eredményeket érhet majd el."