London 2012 – Gyurta révén 12 év után úszóarany, Cseh döntős

image Tizenkét év elteltével Gyurta Dániel révén szerdán újra olimpiai aranyérmet szerzett egy magyar úszó. Az ezt megelőző legutóbbi elsőség Kovács Ágnes nevéhez fűződik, aki 2000-ben, Sydneyben diadalmaskodott, Gyurtához hasonlóan 200 mellen.

Gyurta előtt legutóbb Atlantában győzött magyar férfi úszó: 16 éve 200 m mellen Rózsa Norbert, valamint 200 m vegyesen Czene Attila diadalmaskodott.
    Gyurta emlékezetes versenyben, 2:07.28 perces világcsúccsal bizonyult a legjobbnak szerda este.
    A program későbbi részében Jakabos Zsuzsanna lépett rajtkőre a 200 méteres pillangóúszás döntőjében, és ugyan jól kezdett, de visszaesett, és a hetedik helyen végzett.    A férfi 200 méteres vegyesúszás elődöntőjében Cseh László volt érdekelt, aki magabiztosan diadalmaskodott futamában. Nála összesítésben csak az amerikai Ryan Lochte úszott jobb időt.
    Nem lesz viszont magyar versenyző a 200 méteres hátúszás fináléjában, ugyanis Balog Gábor a 11., Bernek Péter pedig a 12. helyen zárt.