London Olimpia 2012 – női maraton szakadó esőben, etióp győzelemmel, 3 magyar célba érkezővel

Az etióp Tiki Gelana olimpiai rekorddal nyert maratonfutásban vasárnap a londoni olimpián, Rakonczai Beáta a 85., Erdélyi Zsófia a 92., Kálovics Anikó pedig a 95. helyen végzett.

erdelyi-zsofia-london-olympics-marathon 600

A maratonisták 118 fős mamutmezőnye szakadó esőben vágott neki a London központjában kijelölt pályának, hogy teljesítse a 42,195 km-es távot. Az útvonal jórészt a Temze partján haladt, s az angol főváros számos nevezetessége mellett elvezetett, érintve többek között a Szent Pál-katedrálist, a Big Bent és a Towert. Az eső ellenére a belvárosi pálya szinte minden pontján rengeteg néző buzdította a futókat.

A magyarok közül az idén 2.36:56 órás egyéni csúcsot elért Erdélyi Zsófia kezdett a legjobban, de 10 km-nél ő is csaknem két perccel lemaradt már az élbolytól. A rutinos utcai futónak számító Kálovics Anikó (legjobbja: 2.29:04 ó) és Rakonczai Beáta (2.29:54 ó) szintén a leszakadók között futott.