Magyarország 3:0-ra verte Izraelt az Eb előtti utolsó felkészülési meccsén

Pontosan egy hét múlva már az Eb-n szerepel a magyar csapat, jövő szombaton ugyanis Svájccal játszanak majd Kölnben. Az utolsó erőpróbához érkezett tehát Marco Rossi csapata, melyet az ellen az Izrael ellen vív, amellyel korábban eddig még sosem játszott hivatalos meccset – és ez így is marad, hiszen a mostani is barátságos – és eddig csak egyszer sikerült legyőzni (frissítés: most már kétszer).

A Kezdőcsapatok:

Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán,  Szalai A. – Bolla, Nagy Á., Styles, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga Barnabás. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Izrael: O. Glazer – Dasza, Hofmajszter, Slomo, Arad, Gruper – Samir, Lavi, Kinda – Biton, Baribo. Szövetségi kapitány: Ran Ben Simon

A magyar kezdőcsapat nemrég az írekkel játszott és kapott ki Dublinban. Az akkori együttesből a sérült Dárdai Márton és Nego Loic mellett Schäfer András került ki, helyettük Szalai Attilának, Bolla Bendegúznak és Styles Callumnak szavazott bizalmat a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető.

Rossi a meccs előtt elmondta, hogy Nego és Schäfer kisebb sérüléssel küzd és inkább nem akart kockáztatni. A Szoboszlaival való elvárásokról is kérdezték, a szakvezető úgy reagált, hogy mindenkire ugyanazok az elvárások vonatkoznak, jó játékban és lőtt gólokban bízik azért, hogy helyre tudja állítani a csapat a korábbi magabiztosságot. Izrael szerinte három védős felállásban fog játszani, de alapvetőn magunkra koncentrálunk. “Bár tudjuk, hogy vannak jó képességű játékosok az izraeli csapatban, de mindenképpen jó eredményt akarunk elérni” – mondta Marco Rossi.

A mérkőzés:

A meccset a magyar csapat kezdi.

Az is egyből kiderült, hogy a nagyjából 20 ezer néző közt ott van többek közt Orbán Viktor, Szijjártó Péter és Csányi Sándor is.

A középkezdésből rögtön megpróbáltunk egy támadást indítani, ám nem sikerült, utána viszont nyugodtan járatta hátul a labdát a magyar válogatott.

A harmadik percben volt egy veszélyes izraeli támadás, ám nem találják el a labdát a 16-oson belül.

A hatodik percben Szoboszlai ment el szépen a szélen, jó volt a beadás is, Varga Barnabás félollózva kapura lőtte, de a kapufáról kifelé pattant a labda.

VEZETÜNK: 11 perce megy a meccs, amikor Bolla átívelte a 16-os túloldalára, Varga Barnabás okosan lefejelte a labdát, Sallai Roland pedig könnyedén bepasszolta a labdát.

Alapból magabiztosabb a magyar gárda, többet van nálunk a labda, Izrael ha meg is szerzi, nem tudja túl sokáig megtartani.

2:0: Varga Barnabás eddig is jól játszott, most pedig Bolla beadásából lőtte a magyar csapat második gólját a 20. percben. Bolla a beadás előtt szépen játszott össze a szélen Szoboszlaival, majd egy ügyes csel után laposan passzolt középre, amire a Fradi csatára érkezett jó ütemben és innentől nem volt nehéz dolga.

Támadunk tovább, Sallai elesik a 16-oson belül, de nincs 11-es.

3:0: Ha egy üzlet beindul. Varga második gólja, most Sallai a vonal mellől ívelte be a labdát, amit szépen fejelt vissza az ellentétes oldalra. Glazer csak beleérni tudott a labdába.

25. perc: A magyar csapat minden szinten uralja a meccset: a labdát 67 százalékban birtokolja, hatszor lőtt kapura (Izrael egyszer), négyszer el is találta a kaput (Izrael egyszer sem) és 167 passza volt már eddig, míg ellenfelének csak 77.

A 28. percben volt egy izraeli szabadrúgás, ami nem sokkal ment fölé, de Gulácsi rajta volt, vissza is húzta a kezét.

Ezután pedig ivószünet jön, ami alatt a közönség állva tapsol végig.

Fél óra elteltével cserélnek is az izraeliek: Idan Nachmias érkezik Ofri Arad helyére és Ramzi Safuri jön Yoav Hofmayster helyett.

Sallai keményen odalép egyet, sárga lap a jutalma.

A 34. percben jön az első kaput eltaláló izraeli lövés: Kerkez hibája után lőtt a frissen beállt Safuri a 16-oson belülről, ám Gulácsi védte a lövést.

Újra mi támadunk, a végén Styles lő, de nem veszélyes a kapura.

40. perc: Styles sérülés miatt lejön, Kleinheisler László a pályán helyette.

Két perc a hosszabbítás.

Szoboszlai szépen szerez labdát az izraeli kaputól 30 méterre, majd jól ugratja ki Bollát, aki azonban nem találja el a kaput.

FÉLIDŐ: Könnyedén vezet három góllal is a magyar válogatott, nemcsak jobban játszunk, de Rossi kérésének megfelelően a kapu előtt is magabiztosak vagyunk.

Egy kis statisztika, amíg kezdődik a második félidő: 58 százalékban volt nálunk a labda, 7-szer lőttünk kapura (Izrael 3-szor), négyszer találtuk el a kaput (Izrael kétszer), 289 (266 ment emberhez) passzunk volt, nekik 207 (184). A magyar csapat összesen 17 veszélyes támadást vitt végig, az izraeli ötöt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

Több cserével indulunk neki a második 45 percnek. Sallai Roland helyett Gazdag Dániel bizonyíthat, Lang helyett pedig Fiola jön. Izrael is cserél: Gadi Kinda helyett Eliel Peretz a pályán.

A 49. percben jól végigvitt egy támadást a magyar csapat a jobbszélen, ám a beadás nem sikerült Kerkez felé, így a kapura lövés is elmaradt.

Marad a lendület: egy perccel később a baloldalon fejlődik fel gyorsan a magyar válogatott, majd Szoboszlai passzát Varga lőtte kapura, de Glazer hárítani tudott.

Az ellentámadásból egy lövés után szöglethez jut Izrael, nem is volt rossz a beadás, de végül nem lett veszély belőle.

Gordana sárga az 52. percben, egy perccel később Varga akart egy mélyről jövő passzt egy szép fordulással átvenni a 16-os vonalánál, ám felszabadítottak a védők.

Az 55. percben Szoboszlait kijelez Rossinak, hogy cserét szeretne. A bal lába hajlítóizmával lehet a gond. Egy perccel később le is ül a földre a magyar csapatkapitány, jönnek az orvosok.

Csoboth Kevin jön helyette és Ádám Martin is érkezik, mégpedig Varga Barnabás helyére.

A 61. percben jó helyről, 20-25 méterről jön szabadrúgással Izrael. Biton lövi, de elakad Kerkezben és bedobás lesz a vége. Tovább nyom Izrael egy szögletet is elvégezhetnek, a beívelést Ádám Martin kifejeli, újabb szöglet. Ez is veszélyesen jön, kifejeljük, a kipattanót Dasza rárúgja, megpattan, újabb szöglet.

Rekordra hajthat Izrael, amely a második félidő első negyedórája után egymás után rúgja a szögleteket, kicsit beszorul a magyar csapat. Végül Safuri lő, de Gulácsi könnyedén védi a lapos, középre tartó lövést.

Végre kicsit kiszabadulunk a szorításból, el is jutunk az izraeli 16-osig, én veszélyt nem tudunk teremteni.

A 67. percben Ádám lőtt kapura, de fogta a kapus.

Baribo helyett Melamed a pályán a 69. percben.

Az ivószünet után nyugodt tempóban zajlik a játék, a magyar csapat tagjai nem bánják, ha hátul kell passzolgatniuk, lassan építik a támadást.

A 76. percben Kleinheisler több jó megoldással is észrevétette magát, majd lapos beadása hiába találta meg Ádám Martint, luftot rúgott a csatár.

Egy perccel később Izrael hátul adja el a labdát, amire Gazdag csap le, ám az ötös sarkáról nagy erővel fölé lőtte a labdát.

78. perc: Kerkez helyett Nagy Zsolt érkezik.

A 80. percben Csoboth ugrik fel és fejel kapura a tizenegyespont magasságában, ám Glazer védi.

84. perc: talán a legszebb jelenet, pedig volt 3 gólunk és egy félollós kapufánk is. Fiola ívelt a szélről a kapu elé, Nagy Zsolt egyből megpróbálta átívelni a labdát a kapus felett. Gyönyörű próbálkozás volt, ám a kapufa kisegítette az izraelieket.

MTI/Derencsényi István

A 87. percben is volt egy helyzetünk: Nagy Ádám indította Csobothot a jobbszélen, a beadás is jó volt, Ádám Martin lövését azonban védeni tudta Glazer.

Két perc a hosszabbítás, amibe egy csere még belefér. Altman jön Biton helyére.

92. perc: egy rosszul sikerült becsúszás miatt kap egy sárga lapot Ádám Martin. A frissen beállt Altman elérte, hogy labdába érjen, és jó 30-35 méterről kapura lőtte a szabadrúgást: Gulácsi simán védett.

VÉGE Nagyon sima győzelem volt, önbizalommal teli utazhat a válogatott Németországba az Eb-re.

Írta a HVG

A Magyarország 3:0-ra verte Izraelt az Eb előtti utolsó felkészülési meccsén bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.