Magyarország-Olaszország: Szenzáció! Kikapott a világbajnok Budapesten!

Bár Di Natale Olaszországnak szerzett vezetést, válogatottunk remek játékot produkálva, Juhász, Gera és Feczesin góljával hátrányból fordítva 3-1-re nyert a világbajnok ellen. Csapatunk kiváló teljesítményt nyújtott, a kétgólos győzelem teljesen megérdemelt.

Az első félidőben is mi irányítottunk

Lendületesen kezdett a Squadra Azzurra, ám együttesünk tagjai nem rettentek meg a sztároktól. Határozottan védekeztek, és néhány formás kontra jelezte, hogy a magyar válogatott tagjai nem a levegőbe beszéltek, amikor azt mondták: méltó ellenfelei lesznek a világbajnoknak. Ettől aztán kissé vissza is vett az olasz válogatott, óvatosabbá váltak a vendégek, a mieink pedig egyre bátrabban futballoztak: a játékész második felében a magyar gárda tagjai előtt adódtak helyzetek – főleg a bal oldalon több remek cselt bemutató Dzsudzsák Balázs volt elemében -, s nemzeti csapatunk akár már ebben az időszakban vezetést szerezhetett volna.

Magyar parádé a második félidőben

Ez azonban nem sikerült – sőt, a második félidő elején egy szerencsésnek minősíthető góllal Olaszország került előnybe. A 49. percben Antonio Di Natale szerzett vezetést a világbajnok együttesnek (0-1). A magyar játékosok azonban nemhogy nem adták fel, hanem mintha plusz erőt adott volna nekik a vendégek gólja: nagy fölénybe került a magyar gárda, amely három perc alatt meg is fordította az állást. A 62. percben Filkor Attila jobb oldali beadása után Vaskó Tamás továbbfejelte a labdát, amit Juhász Roland 13 méterről, kapásból a jobb felső sarokba lőtt (1-1). A 65. percben pedig már vezettünk is a FIFA világranglistáján jelenleg a 3. helyen jegyzett csapat ellen. Priskin Tamás tört be jobbról az olasz 16-osra, ahol az aranylabdás Fabio Cannavaro buktatta, 11-es. A büntetőt Gera Zoltán végezte el: a balra vetődő Gianluigi Buffon mellett a kapu jobb oldalába helyezett (2-1). Ezután is a magyar gárda maradt lendületben, s a 75. percben egy remekbe szabott góllal be is biztosította győzelmét. A 16-os előtt, a jobb oldalon Gera Zoltán és Fabio Cannavaro csúszott a labdáért, amit a magyar kapitány szerzett meg. Gera felállt, középre passzolt, az érkező Feczesin Róbert pedig közelről a kapu közepébe helyezett (3-1). A mérkőzés vége maga volt a gála: a mieink előtt adódott több helyzet, s bár gól már nem született, a világbajnok elleni győzelem – kétgólos különbséggel is – teljesen megérdemelt volt.

Érdemes bízni a fiatalokban

A mérkőzés lefújása után negyvenezer néző ünnepelte a magyar válogatott megérdemelt győzelmét, s Várhidi Péter érthetően jó hangulatban nyilatkozott a találkozót követően.

– A mérkőzés egészében nagyon fegyelmezetten, összeszedetten futballoztunk – mondta a szövetségi kapitány. – Az edzőtáborozás tapasztalatai alapján azt vártam, hogy meg tudjuk majd szorítani a világbajnokot, de bevallom, kétgólos győzelemre azért én sem számítottam… persze, annyi baj legyen. Büszkék lehetünk magunkra a siker miatt, de semmiképpen sem szabad túlértékelni ezt a győzelmet. Az azonban egyértelműen bizonyította ez a győzelem, hogy érdemes bíznunk a fiataljainkban.