Maldini: “Európa egyik legfiatalabb csapata a Milan”

Paolo Maldini, a klub igazgatója szerint a Milannak két stabil évre lesz szüksége a Bajnokok Ligájában ahhoz, hogy képes legyen felvenni a harcot Európa legjobbjaival.

Az 52 éves szakember bő másfél évvel ezelőtt lett kinevezve a Milan technikai igazgatójának és az előző átigazolási időszakokban ő felelt az igazolásokért és az eladásokért. Maldini közreműködésével olyan játékosok csatlakoztak a Rossonerihez, mint Theo Hernández, Ismael Bennacer, Rafael Leao, Simon Kjaer, Zlatan Ibrahimovic, Ante Rebic vagy éppen Mario Mandzukic.

“Európa egyik legfiatalabb csapatával rendelkezünk. A csapatnak olyan vezérre van szüksége, mint Ibrahimovic. Megpróbáltunk tapasztalt játékosokat igazolni. Ez minden bizonnyal egy különleges év. A közönség hiánya mindent bonyolultabbá tesz és hozzá kell szokni ehhez a játékhoz. Mondhatjuk, hogy a zárt kapus meccsek részben hozzájárultak ahhoz, hogy egy hozzánk hasonló fiatal csapatnak sikerült pozitív eredményeket elérnie. A változás a mentalitásnak köszönhető. A Milannál egy évvel a pandémia kitörése előtt kezdődött az a folyamat, hogy a klub megpróbálja elérni az önfenntarthatóságot és az egyensúlyt. Ez fiatal játékosok leigazolásával lehetséges és nyilvánvalóan egy ilyen csapat eltérő költségekkel jár. Amerikai tulajdonosunk van, amely a kínai korszak után érkezett. Az eredmények eléréséhez vezető út hosszú. Az átigazolási piacon önellátónak kell lennünk anélkül, hogy elit játékosokat igazolnánk.” – mondta Maldini a BEIN Sportsnak.

“Hernández? Ő egy olyan játékos, aki már Bajnokok Ligáját nyert. Az érkezése előtt nem akartam hallani azokat a dolgokat, amiket róla mondtak az emberek. Csak beszélni akartam vele és a szemébe nézni. A találkozásunk alkalmával egy érzékeny srácot láttam benne és azt mondtam neki, hogy nagyon-nagyon keményen kell dolgoznia. Hittem benne és a klub is hitt benne. Leaóval együtt Theo volt a legdrágább igazolásunk abban az évben. A pályán kivételes választ kaptunk. Mindig elmondom neki, hogy be kell verekednie magát a válogatott kezdőcsapatába és arra kell törekednie, hogy ott legyen a világ három legjobb balhátvédje között.”

“2019-ben Giampaolóval kezdtünk, de nem sikerült. A bergamói vereség után az Elliott meghallgatott minket Ibrahimovicról és működött az az elképzelésünk, hogy Ibra és Kjaer személyében két tapasztalt játékossal erősítsük meg a fiatal csapatot. Innentől kiváló eredmények jöttek. A bajnokság leállása után folyamatosan tartottuk a kapcsolatot a játékosokkal Skype-on keresztül. Elmondtuk a játékosoknak, hogy lehetőségük lesz javítani a tabellán elfoglalt helyezésen. Aztán a bajnokság folytatása után a csapat megmutatta a kvalitásait.”

“Ibrahimovic? 2018-ban is megpróbáltuk elhozni, de szerződésben volt a LA Galaxy-vel. Amikor csatlakozott hozzánk szerettünk volna egy hosszabb időtartamú szerződést kötni vele, mint az általa aláírt 6 hónapos kontraktus, de meg akart bizonyosodni arról, hogy mire képes egy ilyen magas színvonalú bajnokságban. A hosszabbításával kapcsolatban azt mondta nekünk, hogy ez a fizikai állapotától függ. Ha továbbra is így teljesít, akkor nem látom akadályát, hogy miért ne maradhatna velünk a következő szezonra.”

Maldini beszélt Donnarumma és Calhanoglu szerződésének meghosszabbításáról is.

“Három játékosunknak lejár a szerződése a szezon végén és vannak néhányan, akiknek 2022 nyarán. Ez egy teljesen normális folyamat, dolgozunk az ügyön. Mindig azt mondom, hogy a megállapodás eléréséhez két félre van szükség. A játékosok profik és 100 százalékban a futballra koncentrálnak. Bízunk benne, hogy hamarosan megállapodásra jutunk.”

A Milan hosszú évek óta nem tudta kiharcolni a Bajnokok Ligája-indulást és ezáltal pénzügyi szempontból is jelentős a lemaradás az élmezőnyhöz képest.

“Úgy gondolom, hogy az elmúlt években nőtt a Milan hátránya az olyan csapatokkal szemben, mint a Bayern, a Manchester City vagy éppen a Liverpool. A Milan még nincs azon a szinten annak ellenére, hogy az első forduló óta vezetjük az olasz bajnokságot. Úgy gondolom, hogy körülbelül két stabil évre van szükség a Bajnokok Ligájában, hogy valóban versenyképes csapatunk legyen és képesek legyünk felvenni a harcot ezekkel a csapatokkal a BL-ért. Nem szabad megfeledkezni arról, hogy a Milan 8 éve nincs ott a Bajnokok Ligájában és ez pénzügyileg nagy különbséget teremtett. A pénzügyi fair play minden bizonnyal egy jó dolog a futball gazdasági biztonsága szempontjából, de úgy tűnik, hogy növeli a különbséget a csúcsra visszatérni akaró klubok és a csúcson lévő együttesek között.”