Marco Rossi szerint csak 2-3 játékos nyújtott elfogadható teljesítményt

Marco Rossi gyorsértékelése arról, hogyan és miért szenvedett a magyar labdarúgó-válogatott 3–1-es vereséget Svájctól az Eb első csoportmeccsén.

FOCI-EB 2024

A magyar labdarúgó-válogatott zsinórban harmadszorra jutott ki az Európa-bajnokságra. Marco Rossi együttese az A jelű négyesben kapott helyet a házigazda Németország, Svájc és Skócia mellett. Kövesse velünk a kontinenstornát, a legfontosabb hírekről cikksorozatunkból értesülhet!

A cikksorozat támogatója az Euronics

Az LG OLED AI nem hagyja, hogy lemaradj a meccs egyetlen részletéről sem.

A svájciak különösen az első félidőben jobban játszottak, lefociztak bennünket – mondta Marco Rossi az M4 Sportnak. A szövetségi kapitány szerint a bal oldalon nem tudtak a játékosok rendesen rotálni. „Nem sikerült megértetnem a játékosokkal, hogy mit szeretnék látni. A második félidő jobban alakult, jobban játszottunk, tartottuk az ellenfelet. A svájciak mélyen védekeztek, sikerült helyzeteket kialakítanunk. Arra viszont nehéz mit mondani, ha ilyen gólokat engedünk az ellenfélnek.” – mondta Rossi, hozzátéve:

Két-három játékos szerepelt elfogadhatóan, mindenki más a tudása alatt futballozott, és ennek megfizettük az árát.

Ahogy arról a hvg.hu is beszámolt, a gyenge első félidei produkció miatt a magyar válogatott 3-1-es vereséget szenvedett a svájci csapattól a németországi Európa-bajnokság nyitófordulójában. A mérkőzést percről percre frissülő cikkben közvetítettük, ezt itt tudja visszaolvasni. A lényeget itt foglaltuk össze:

A szövetségi kapitánmy az M4 Sportnak – a Nemzeti Sport összefoglalója szerint – arról is beszélt, hogy szerinte hatékonyabban kell megtartani a labdát, sokszor az első passzok sem jöttek össze. „A második félidőben több párharcot nyertünk meg, és a teljesítményünk jobb volt. Azonban túl sok ki nem kényszerített hibát követtünk el, ezeknek a hibáknak a számát csökkenteni kell. Én vagyok az edző, én állítom össze a csapatot, és cserélek, ezért nem kritizálok senkit sem”- hangsúlyozta.

Írta a HVG

A Marco Rossi szerint csak 2-3 játékos nyújtott elfogadható teljesítményt bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.