Megkezdődött a labdarúgó Bajnokok Ligája 2007/2008-as kiírása

A idei sorozat első találata az azeri Hazar Lenkoran csatára, Zaur Ramazanov nevéhez fűződik, aki a Dinamo Zagreb hálójába talált be az 59. percben.

Az azeri bajnokság gólkirálya azonban csak rövid ideig örülhetett, mivel a vendég Dinamo Etto góljával már négy perccel később egyenlített és az 1-1-es állás a lefújásig nem is változott. Az északír Linfield és a svéd Elfsborg az első mérkőzésen 0-0-ra végzett, ennek a párharcnak a győztese játszik majd a magyar bajnok Debrecennel a második körben. További eredmények: Apoel Nicosia (ciprusi)-BATE Boriszov (fehérorosz) 2-0, Olimpi Rusztavi (grúz)-Asztana (kazah) 0-0, Zeta (montenegrói)-Kaunas (litván) 3-1, SS Murata (San Marinó-i)-Tampere United (finn) 1-2, New Saints (walesi)-Ventspils (lett) 3-2.