Megvan az úszószövetség új elnöke

Budapest, 2017. szeptember 24.
Wladár Sándor olimpia bajnok úszó, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) új elnöke beszél a MÚSZ tisztújító közgyûlése után tartott sajtótájékoztatón a budapesti Danubius Health Spa Resort Margitsziget szállodában 2017. szeptember 24-én. Az 1980-as, moszkvai olimpián 200 méter háton aranyérmes sportvezetõ - visszalépések nyomán - egyedüli jelölt volt a posztra, a küldöttek pedig 143 igen, 5 nem és 1 tartózkodás mellett szavaztak bizalmat neki.
MTI Fotó: Mohai Balázs

Bienerth Gusztáv után, megválasztotta új vezetőjét a MUSZ.

Budapest, 2017. szeptember 24. Wladár Sándor olimpia bajnok úszó, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) új elnöke beszél a MÚSZ tisztújító közgyûlése után tartott sajtótájékoztatón a budapesti Danubius Health Spa Resort Margitsziget szállodában 2017. szeptember 24-én. Az 1980-as, moszkvai olimpián 200 méter háton aranyérmes sportvezetõ - visszalépések nyomán - egyedüli jelölt volt a posztra, a küldöttek pedig 143 igen, 5 nem és 1 tartózkodás mellett szavaztak bizalmat neki. MTI Fotó: Mohai Balázs

(MTI Fotó: Mohai Balázs)

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) vasárnapi rendkívüli közgyűlésén Wladár Sándort választották a szervezet elnökének.

Az 1980-as, moszkvai olimpián 200 méter háton aranyérmes sportvezető – visszalépések nyomán – egyedüli jelölt volt a posztra, a küldöttek pedig 143 igen, 5 nem és 1 tartózkodás mellett szavaztak bizalmat neki.

A közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján az új elnök “hatalmas és megtisztelő” feladatnak nevezte a megbízatást. Hangsúlyozta, hogy nem a múltról kell beszélni, a széthúzásról, hanem tabula rasát kell csinálni.

“Mindenki tiszta lappal indul, sok munka, összefogás, és leginkább alázat kell” – mondta, majd azt is célnak nevezte, hogy elérjék: a sajtóban megjelenő hírek ezentúl ne a sportágat mérgező ellentétekről, hanem az úszók sikereiről, eredményeiről szóljanak.

Bejelentette továbbá, hogy elnöki tanácsadónak kérte fel a négyszeres olimpiai bajnok Darnyi Tamást, aki ezt elfogadta.

A MÚSZ elnöki széke azután vált üressé, hogy a szeptember elsején tartott rendkívüli közgyűlésen a tagok visszahívták Bienerth Gusztávot.

Az 54 éves Wladáron kívül – aki 2001 óta a Jövő SC igazgatója – eredetileg további négyen pályáztak a MÚSZ-elnöki posztra. Czene Attila olimpiai bajnok úszó azonban írásban korábban közölte, hogy visszalép, két klubelnök, Hornyák Viktor és Tóth István a fórumon jelezte, hogy visszavonja jelentkezését, a sportágon kívülről érkező Horváth Gergely Domonkost pedig nem vette fel a listára a közgyűlés.

A tanácskozás első órája ügyrendi kérdések taglalásával telt, majd felforrósodott a hangulat, miután Hornyák szóváltásba keveredett a levezető elnöki tisztet ellátó Sándor Elek jogásszal. Az akkor még elnökjelölt Hornyák szabálytalanságokra hivatkozva a közgyűlés felfüggesztését indítványozta, meglehetősen emelt hangon, sőt, teátrális mozdulattal egy bilincset dobott a levezető elnök elé az asztalra. A felhorgadó indulatokat az olimpiai ezüstérmes úszóból lett sportállamtitkár, Szabó Tünde csillapította le, aki beszédével békésebb mederbe terelte a közgyűlést. Az államtitkár figyelmeztetett rá, hogy az utóbbi időszak történései, a meg nem értés, a negatív visszhangok, a viták beárnyékolták a sportág világraszóló eredményeit, így a nyári magyarországi vizes vb sikerét. Szabó Tünde úgy fogalmazott: “Fontos ez a nap, a magyar úszósport jövőjéről van szó, és a küldöttek elérhetik, hogy ismét a szakmai munka kerüljön középpontba.”

A szavazáskor az elnök mellett más tisztségviselőket is megválasztottak: a MÚSZ főtitkára a korábbi magyar bajnok Batházi István, a szakmai alelnök Turi György mesteredző, általános alelnök pedig Becsky András lett.
Az elnökségbe bekerült még: Bodrogi Viktor, Gyepes Ádám, Gyurta Dániel, Kovács Ottó, Markovits László, Molnár Mihály, Pass Ferenc, Rákosfalvy Zoltán, Rózsa Norbert, Szentpáli Gábor, Török Enikő és Verrasztó Zoltán.

(MTI-uszosport)

Forrás: www.vizipolo.hu – RSS