“Mentálisan és fizikailag is talpra kell állnunk”

A Milan nem bírt ellenfelével és csupán 1-1-es döntetlent játszott az Udinesével a 30. fordulóban. Gennaro Gattuso és Pepe Reina nyilatkozott a meccs után.

“Először fordult elő, hogy fizikailag szenvedtünk. A második félidőben csak küszködtünk és területet adtunk az ellenfélnek. Nem volt meg az erőnk, hogy visszajöjjünk a kapott gól után. Nyerhettünk és veszíthettünk volna. Hiányzott az az erő, ami az elmúlt 3-4 hónapban megvolt a csapatban. Tudjuk, hogy nehéz időszakon megyünk keresztül és mihamarabb ki kell belőle lábalnunk.” – nyilatkozta Gattuso a mérkőzés lefújását követően.

“Még nyolc mérkőzés maradt hátra. Tisztában vagyunk azzal, hogy mennyi pontot lehet szerezni és azzal is, hogy ezek milyen fontosak. Mentálisan és fizikailag is talpra kell állnunk. Túl sok önbizalmat veszítettünk. Sokan szeretnek a taktikáról beszélni, de a különbséget az elszántság és az erőnlét jelenti. Ez most is látható volt. Nem formáció kérdése volt. Sokkal inkább a játékunk, hogy hogyan tudunk fájdalmat okozni az ellenfélnek. A csapat sokat próbálkozott, de láthattuk, hogy hiányzott az élesség. Amikor sorozatban 5 mérkőzést nyersz meg, majd nehézségek jönnek, akkor a labda elkezd túl nehézzé válni. Meg kell akadályoznunk, hogy ilyen történjen, de jelenleg pont ilyen helyzetben vagyunk. Nem voltunk pontosak és küszködtünk.”

“Sérülések? Aggódom, mert láttam a felvételeket és csúnyán kificamodott Paquetá bokája. Megvizsgáljuk és meglátjuk, hogy az orvosok mit mondanak.”

A mérkőzés 12. percében Gianluigi Donnarummát sérülés miatt le kellett cserélni és Pepe Reina állt be. A spanyol kapus a meccs után nyilatkozott a MilanTV-nek.

“Egy gyors ellentámadás következtében 2-0 helyett 1-1 lett az eredmény. A meccs vége felé megpróbáltunk egy kis extrát beleadni a győzelem érdekében és volt számos gólszerzési lehetőségünk. Csalódottak vagyunk a döntetlen miatt. Szombaton lehetőségünk nyílik arra, hogy egy top csapat ellen lépjünk pályára. Ez lesz a legjobb hely ahhoz, hogy reagáljunk. 90 perc alatt bármi megtörténhet. Áprilisban járunk és még számos mérkőzés hátra van. Nagy a keretünk és nem panaszkodhatunk. Nyalogathatjuk a sebeinket, de össze kell szednünk magunkat és meg kell tartanunk a negyedik helyet. Ezt nem szabad elfelejteni. 110 százalékot kell nyújtanunk és a saját játékunkra koncentrálni.”