Messi a csúcson!

image

Kedden este a spanyol bajnokság 29. fordulójában a Barcelona a Granada csapatát fogadta. Hétvégén nyolc pontosra csökkentette hátrányát a katalán óriás a Real Madriddal szemben, így nagy önbizalommal várták az összecsapást.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően hamar előnybe is kerültek a gránátvörös-kékek. A félidőben Xavi és Messi góljaival 2-0 volt az állás. Az argentin klasszis ekkor beállította César Rodríguez rekordját, aki 232 alkalommal talált be tétmeccsen az ellenfelek hálójába. Fordulás után Messi még kétszer villant (mindkétszer Dani Alves remek átadását követően volt eredményes), amivel immáron ő a Barca történetének legeredményesebb labdarúgója, ami a tétmérkőzéseket illeti.

Ami keserítette a katalán-örömöt az az volt, hogy Messi 2-2-s állásnál adta át Rordríguez rekordját a múltnak, ugyanis a Granada villámrajtot vett, és a 62. percig kiegyenlítette a meccset, de mint később kiderült ezzel csak megráncigálták az oroszlán bajszát, mivel Messi mellett a csereként beálló Tello is eredményes volt. A 20 éves játékosnak ez volt a hetedik meccse az élvonalban, és már a harmadik gólját szerezte.

A hajrában második büntetőjét is megkapta a Granada (az elsőt követően egyenlítettek), ráadásul mindkét alkalommal Dani Alves szabálytalankodott, aki ezekkel a megmozdulásokkal két sárga lapot is begyűjtött, amit elcserélt egy pirosra, és mehetett zuhanyozni. Az újabb jogos tizenegyest is gólra váltotta a Granada, amivel beállította az 5-3-s végeredményt.

Pep Guardiola, a Barcelona trénere a mérkőzést követő sajtótájékoztatón áradozott Messiről. A vezetőedző szerint olyan, mint Michael Jordan volt. Mindketten uralják/uralták saját sportágukat, és fantasztikus adottságokkal rendelkeznek.

A szakember Xaviról is szólt néhány szót, aki már 10 gólnál tart a bajnokságban, ennyit eddig még soha nem szerzett. Pep azt mondta, hogy tudatosan feljebb tolták belső középpályásaikat, hogy közelebb legyenek a kapuhoz, és könnyebben játszhassanak össze Messivel.

Iniesta is megdöntött egy rekordot tegnap. A kiváló irányító 51 bajnoki óta veretlen. Az eddigi csúcsot a Real Madrid egykori klasszisa, Emilio Butragueno tartotta, 50 mérkőzéssel.

Barcelona – Granada 5-3 (2-0)
G.: Xavi (4.), Messi (17., 67., 88.), Tello (82.) ill. Mainz (55.), Siqueira (62., 90. – mindkettőt 11-esből)

A katalánok ezzel öt pontra csökkentették hátrányukat a listavezető Real Madriddal szemben, mely ma a Villarreal vendégeként lép pályára este 10 órától.