Miután beállt a magyar légiós, kisebb csoda történt a pályán – videó

A Rhaindorf Altach úgy léphetett pályára az Admira elleni idegenbeli találkozón, hogy egy esetleges vereséggel elbúcsúzhat bennmaradási álmaitól. A találkozó az első órában kiegyenlített játékot hozott, aztán néhány csere komoly fordulatot hozott a mérkőzésen.

Az 58. percben Bukta Csaba, majd néhány perccel később Reiter és Haudum is beállt a vendégeknél. A 20 éves magyar szélső lendületes futballjával többször is meg tudta zavarni és keverni a hazai védelmet, a másik két cserejátékos pedig 1-1 gólt szerzett az esélyesebb rivális stadionjában, ráadásul a hajrában.

A még(?) sereghajtó Altach végül nagy meglepetésre 3-0-ra győzött idegenben, így ha az utolsó fordulóban, az alsóházat vezető Tirolt is legyőzné hazai pályán, úgy bebiztosíthatná bennmaradását az élvonalban.  De még visszatérve a bécsi mérkőzésre: az Admiránál is szerepelhetett volna egy magyar játékos, de Major Sámuelt végül nem cserélték be.

Buktának pedig ez volt a 18. élvonalbeli bajnokija az idényben.