MK: A Vasasnak a VAR hiányzott a Fradi ellen; „Olyan gólokat kaptunk, hogy szégyellem magam a játékosok helyett” – értékelések

Magyar Kupa, nyolcaddöntők:

Vasas (NB II) – Ferencváros 0-2 (Botka 9., R. Mmaee 73.)

Kecskemét (NB II) – Bp. Honvéd 1-2 (Belenyési 51., ill. Lukic 60., 78. – a másodikat 11-esből)

Csákvár (NB II) – Paks 0-2 (Haraszti 25., 71. – 11-esből)

Békéscsaba (NB II) – Gyirmót 3-1 (llyés 51., Gránicz 54., Hodoniczki 89., ill. Ventura 68.)

Nagykanizsa (NB III) – ETO FC Győr (NB II) 2-3 (Lőrincz 10., Vlasics 65., ill. Farkas B., 38., 85., 89. – az elsőt 11-esből) – piros lap: Kovalovszki (Nagykanizsa, 38.)

Edzői értékelések

Kuttor Attila (Vasas):Jó mérkőzést játszottunk az NB I tavalyi bajnoka ellen. Két ellentétes félidőt láthattunk: az elsőben a Ferencváros ránk erőltette az akaratát és megérdemelten vezetett a szünetben.

A második félidőben, amikor adódott lehetőségünk, akkor jó futballt mutattunk be, de sajnos nem tudtunk szabályos gólt rúgni. Kupamérkőzésen sajnos nincs VAR, az nekünk most hiányzott.

Azt szerettem volna a mai mérkőzésen látni, hogy a ránk jellemző játékot bátran alkalmazzuk egy ilyen kvalitású ellenféllel szemben is. Ez meg is valósult, csak a jó befejezések hiányoztak. (vasasfc.hu)

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC):A legfontosabb, hogy sikerült továbbjutnunk a Magyar Kupában, talán ez egy kis megnyugvást is jelent most a csapat számára. Ettől függetlenül készülnünk kell a következő feladatra, a hétvégi, ZTE elleni bajnokira. Minden mérkőzés más és más, a mostaniban a legfontosabb a győzelem volt és az, hogy azok, akiket eddig nélkülöznünk kellett, sikeresen visszatértek. Lépésről lépésre jobban megismerjük egymást és összecsiszolódunk, ez szintén sokat jelent. Elégedett voltam a csapat hozzáállásával, viszont néhány helyzetben játszhattunk volna szervezettebben, nyugodtabban is. Nemrég állt össze teljesen a keret, időre van szükségünk, hogy csapatként még jobban tudjunk teljesíteni. (fradi.hu)

Szabó István (KTE):Azt biztosan állíthatom, hogy megfelelő ellenfelei voltunk a nagy nevű Honvédnak. Klasszis játékosokból állnak, akik egy-egy meccset el tudnak dönteni, még ha hosszabb távon a csapat is nyeri a bajnokságot. Labdavesztéseink után nagyszerűen mentek át támadásba, de összességében hiányérzetem is lehet. A második félidő elején vezettünk, jól játszottunk, az elsőben is voltak lehetőségek mindkét oldalon. Mi munkabírással, akarattal, szenvedéllyel próbáltunk kompenzálni, ami sikerült is. A rendes játékidőben minimum a döntetlen benne lett volna a meccsben, ezt sajnálom. Nem tudom, hogy a két véleményes szituáció hogy nézett ki, de nem is szeretnék ezzel foglalkozni. Az sokkal fontosabb, hogy jó a csapat játéka, szenvedélyesek vagyunk, sokat dolgozunk és igazi csapatként funkcionálunk. Köszönjük a szurkolók támogatását is!

Nebojsa Vignjevic (Honvéd):Rendkívül boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk, ez volt a legfontosabb. Gratulálok a csapatomnak, mert elégedettek lehetünk az eredménnyel. Sikerült az első félidő után talpra állni, amiatt egyébként csalódott vagyok. Tudtuk, hogy a Kecskemét rendkívül szervezett csapat, és minden egyes pillanatában tudják egy meccsnek, hogy mit akarnak elérni.

Láthattuk, hogyha hagyjuk őket játszani, akkor le tudnak nullázni minket. Láttam mit kell változtatni az első félidő után, előre kellett mennünk, mert az a mi játékunk.

A második félidőben gólokat szereztünk, emellett láttam azt, hogy képesek arra a játékosok, amit szeretnék megvalósítani. Hátrányból sikerült visszajönnünk, ami fontos motiváció lehet a jövőre nézve. Szeretném megköszönni a Kecskemétnek a szervezést is, mindennel nagyon elégedettek lehettünk. (kte.hu)

Mónos Tamás (Csákvár):Ez egy remek mérkőzés volt a mi szempontunkból. Három nap telt el a Vasas mérkőzés óta, megmondom őszintén, hogy nem voltam elégedett a látottak után, egy kicsit húztam a számat, de ez a felfogás, amiben a mai mérkőzésen pályára léptünk, ez tetszett, bátran mertünk előrefelé védekezni, bátran mertünk a szűk védekezésből elindulni, és ebben is tudunk csak tovább gondolkozni, mert ebben van lehetőség. Úgyhogy elégedett voltam a csapattal. (aqvitalfc.hu)

Bognár György (Paks):A továbbjutásnak örülök, azzal elégedett vagyok. Ma nyilván többségében azok kaptak lehetőséget, akik eddig kevesebbet játszottak, sajnos nem is voltak úgy ritmusban. Egyénileg közepes teljesítményt nyújtottunk, csapatszinten viszont domináltunk. Minőségileg most azonban elmaradtunk a várakozásoktól. A továbbjutás megvan, ez volt a cél.

Ezúttal is hallottam, hogy a szurkolóink skandálták a nevem, nagyon aranyosak, nagyon szeretik a csapatot, örülünk, hogy ide is elkísértek bennünket.

Ami Csákvárt illeti, ide mindig jó visszatérni. (paksifc.hu)

Schindler Szabolcs (Békéscsaba):A hétvégén volt egy nagyon rossz eredményünk, csapatszinten rosszul játszottunk, viszont sikerült rendet raknunk, és nagyon sok helyen változtattam a csapaton. Bekerült rengeteg éhes játékos. A mai nap úgy gondolom, hogy az első félidőben nagyon fegyelmezetten játszottunk, a második félidőben viszont azt kell, hogy mondjam, hogy ültek a kontrák, sok lehetőségünk, gólszerzési lehetőségünk volt. A mérkőzés összképét tekintve úgy gondolom, hogy egy tőlünk erősebb csapatot sikerült legyőzni, ami bravúr. Helyenként jól játszottunk, de én úgy gondolom, hogy az akarásnak köszönhetően megérdemelten nyertünk ma. A kupa az mindig egy jutalomjáték, hiszen lehetőséget kapnak olyan játékosok is, akik kevesebbet játszottak a bajnoki mérkőzésen. Minden mérkőzést komolyan veszünk, a mai meccset is nagyon komolyan vették a játékosok, akiket segítettek a nézők is, az utóbbi időszakban nem volt ilyen sok szurkoló a lelátón. Ez nagyon pozitív, remélem, hogy hétvégén is nagyon sokan lesznek, mert nagyon fontos a számunkra a tizenkettedik játékos. (1912elore.hu)

Csertői Aurél (Gyirmót):

Olyan gólokat kaptunk, hogy szégyellem magam a játékosok helyett és gondolom, ők is szégyellik. Meglepdőtem azoknak a teljesítményén, akik keveset játszanak, de bekerültek a csapatba. Többet vártam el. Lehet, hogy én is hibás vagyok, hogy sokkal jobban bíztam bennük, mint ahogy kellett volna,

de hát nekünk a szombati bajnoki mérkőzés élet-halál kérdés, hogy ki tudjunk állni egyáltalán és jó teljesítményt nyújtsunk. Teljesen megérdemelten jutott tovább a Békéscsaba, jobban futballozott nálunk. Sajnos ebben én döntöttem így, hogy előretérbe helyeztem a szombati bajnokit, gondolom, ez hiba volt. Teljes komplett csapattal kellett volna kiállni. De talán volt két-három olyan lehetőségünk, amit egy NB I-es focistának azért illik berúgni. Nem sikerült. (gyirmotfc.hu)

MK-sorsolás: A Honvéd és a Fradi járt a legrosszabbul az NB I-es csapatok közül – a párosítások