NB I: „A szurkolók üzenetét a mérkőzés végén mindenki értette” – edzői értékelések

Puskás Akadémia – DVSC 0-2

Részletes beszámoló és jegyzőkönyv itt!

Polonkai Attila (PAFC, másodedző):A mérkőzést jól kezdtük, ha kicsit több szerencsénk van, egy-két lehetőségünk adódott volna a mérkőzés elején, de közbejött egy-két elcsúszás és egyebek. A 10-15. perctől kezdve egyenrangú felekként küzdöttünk a pályán, amiből nem nagyon sikerült helyzeteket kialakítanunk. A tervünk az volt, hogy a szélen szeretnénk mögéjük kerülni, mert tudtuk, hogy a hátsó négyesük elég szűken védekezik és így a szélső támadóik – akik amúgy támadásban elég kreatívak – mögötti lévő üres területeken tudunk kialakítani helyzeteket. De ebből nem túl sok alakult ki, aztán kaptunk egy gólt, ahogy ilyenkor lenni szokott.

Utána próbálkoztunk néha-néha olyan izzadságszagú, meg kilátástalan támadásokkal, amik igazából nem vezethetnek eredményre, és ahogy telt az idő, az a Debrecennek kedvezett.

Utána tudtak még egy gólt rúgni, ami után aztán végképp kilátástalan helyzetbe kerültünk. A legjobban az fájt, hogy nyilván lehet rosszul játszani, meg vannak rossz meccsek, meg vannak nehezebb meccsek, de az ilyen kétes labdákból, második labdákból mindig a Debrecen játékosai jöttek ki győztesen, tehát túl későn reagáltunk, a párharcokban nem nagyon tudtunk föléjük kerekedni. Ennek ékes példája akár a második gól is, amit egy 50 méteres szabadrúgás előzött meg.

Joan Carrillo (DVSC):Felkészültünk a bajnokság egyik legjobb csapata ellen. Egységesen futballoztunk, végig koncentráltak voltunk. Ezt a meccset így lehetett megnyerni, nagyon boldog vagyok és gratulálok a fiúknak. (dvsc.hu)

MOL Fehérvár FC – Újpest FC 1-2

Michael Boris (Vidi):A második gól után ébredtünk fel, utána már előrefelé játszottunk, ezt talán lehetett kintről is látni. Az első félidőben 0-0 volt az állás, a játék talán “oké” volt, de nem voltunk igazán veszélyesek. A második gól előtt nekünk volt helyzetünk, majd egy ellentámadásból megkaptuk a második találatot. Mindegyik csere pozitívan hatott a játékunkra, a futómennyiséget hozták, jöttek az összjátékok a támadások alatt is. Mindenki küzdött és hajtott azért, hogy legalább a 2-2 legyen a végeredmény. Azt szerettem volna látni, hogy mindenki adjon ki magából minden energiát, ezt sok játékostól visszakaptam. Minden gólért, minden pontért meg kell küzdenünk, ezt tudjuk jól, hiszen egyes csapatok Európáért küzdenek, a többiek pedig a kiesés elkerüléséért. Nyilván jelenleg a játékosoknak nincs olyan önbizalma, mint egy olyan csapatnak, akik folyamatosan nyerik a mérkőzéseket. Kemény munka vár ránk, haladni kell tovább, és építeni kell a pozitívumokra.

A fehérváriak debütáló edzője – újságírói kérdésre – kitért a hazai drukkerek kritikus bekiabálásaira is.

Ha a Vidiben játszol, vagy a Vidi edzője vagy, akkor a győzelem az elvárás minden meccsen. Ez nagy kihívás, de a meccs utolsó fél órája bizakodásra ad okot. Az ott látottakat kell csinálnunk az első perctől kezdve. Nagyon sokat beszélgettünk a játékosokkal a héten, itt voltunk minden nap sokáig. Tudjuk, hogy ez nem egy könnyű időszak. Láttam olyan dolgokat, amiket látni szerettem volna, a meccs végén már azt kaptam vissza, amit kértem. A szurkolók üzenetét a mérkőzés végén mindenki értette, én is, bár magyarul azért nem beszélek jól, de segítettek a fordításban. Érthető, hogy hangot adtak a véleményüknek egy újabb vereség után, Németországban is előfordul ilyesmi, nincs ebben semmi rendkívüli. Azért dolgozunk majd, hogy javítsuk a hibákat és jobban szerepeljünk.

Milos Kruscic (Újpest): – Semmit nem róhatok fel a játékosoknak, maximálisan elégedett vagyok a mai teljesítményükkel. A védelem erős és szervezett volt, támadásban nagyon jól átültettük az elképzeléseket, a játékosok jól olvasták a játékot, kiválóan teljesítettek a pályán, úgyhogy minden dicséretet megérdemelnek. Az ellenfelünk találatáért sem tartom őket felelősnek, szögletből, a semmiből született, az a lényeg, hogy így haladjunk tovább. Véleményem szerint az első félidő során is jobb játékot mutattunk, mint az ellenfelünk. A szünetben azt mondtam a játékosoknak, hogy tartsák ugyanazt az intenzitást, ugyanazt a ritmust, ne lanyhuljon a koncentráció, és meg fogják látni, hogy ha így csinálják, ha így folytatják, akkor gólt fognak lőni. A mérkőzés 90 percig tart és semmiképp se engedjék ki a kezükből, tehát mindenképp tartsák meg ezt a ritmust, ezt az intenzitást, fókuszáljanak – ennyi volt, amit elmondtam nekik. Zivzivadze nagyon jó játékos, ezért is hoztuk el kölcsönbe a Viditől, de ne feledkezzünk meg a csapattársairól, akik a helyzeteket kidolgozzák, vagy kidolgozták a számára azért, hogy ő ezt értékesíthesse. Jól játszott, elvégezte a dolgát, amiért itt van, viszont a többiek segítségére szüksége van.