NB I: Hármat kapott a Fradi Csercseszov első hazai meccsén – videó

I. félidő:

Az FTC rögtön mezőnyfölénybe került, de a 6. percben máris vezetett a Paks, méghozzá egy óriási góllal! Egy felívelt szabadrúgást Ádám mellel szelidített meg, ezzel lefordult védőjéről és 27 méterről Dibusz kapujának jobb felső sarkába bombázott (0-1).

Kovacevic fejesével és Bassey lövésével ébredezett a Fradi, amely aztán a kapufát is eltalálta (összesen végül háromszor…). A 16. percben Bassey balról érkező bepassza után Zubkov 4 méterről találta el a jobb oldali kapufát. Újabb három perc elteltével a hálót is megzörgette a hazai csapat: Sammy Mmaee lefejelt labdája után Marin talált a kapuba, de a partjelző, majd a VAR is jelezte, hogy a védő lesről adta a gólpasszt, így a találat érvénytelen lett.

A ferencvárosi lehetőségek kimaradtak, a vendégek viszont sokkal hatékoyabban játszottak a kapu előtt. Ennek a 31. percben is meglett az eredménye: egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Szabó Bálint két embert is elfektetett, mielőtt 13 méterről, ballal a jobb sarokba tekert volna (0-2).

Az első félidőre maradt még egy Fradi-kapufa: a 37. percben Botka jobbról, éles szögből érkező beadása (lövése?) a bal oldali kapufa külső éléről pattant ki. Nem sokkal később Zubkov esett el egy védő mellett a 16-oson belül, a hazaiak lökést láttak, de a VAR-szoba nem. A ráadásban aztán két paksi lövésnél is Dibusznak kellett védenie, aki így alighanem attól mentette meg csapatát, hogy már a szünetre eldőljön a találkozó…

II. félidő:

Próbálta felpörgetni a tempót az FTC, szerkezetet is váltott a hazai pályán debütáló Csercseszov, de hiába, nem akart az első gól megszületni. A 62. percben Zubkov szöglete után Ryan Mmaee fejese a kapuba tartott, de Medgyes kirúgta a labdát a gólvonalról. A 64. percben Marin remek passza után a padról beszállt Ryan Mmaee 10 méterről találta el a felső lécet, a kipattanó pedig alig volt magas az érkező Zubkovnak.

De egy másik csereember már sikerrel járt, csak épp a másik oldalon: a paksi (és ex-ferencvárosi) Haraszti 25 méterről tekert nagy gólt szabadrúgásból a kapu bal oldalába a 72. percben (0-3).

A látványos találattal lett teljes a Fradi-sokk, a Paks 3-0-ra győzött a Groupama Arénában. Ezzel a Puskás Akadémia maradt az NB I élén, két ponttal megelőzve a címvédő zöld-fehéreket. Akik több mint nyolc év után kaptak ki három góllal hazai pályán.