NB I: Kiállítás és kihagyott büntető után átgázolt a ZTE a Mezőkövesden

I. félidő

A félidő első felében főként a zalaegerszegiek próbálkoztak, de igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani Ricardo Moniz tanítványai.

A 26. percben aztán Tajti ért kézzel a labdához a tizenhatoson belül, így a semmiből büntetőt kapott a Kövesd. Besirovic lövése a jobb sarokba tartott, de Demjén érezte az irányt, így szögletre ütötte a tizenegyest.

A 34. percben Bobál Dávid csúnyán odacsúszott Sankovicnak, amiért a játékvezető – némi videózás után – kiállította.

A 40. percben Tajti a bal oldalról ballal adott középre egy labdát, amit Ikoba a bal kapufa mellé fejelt, 0-1. A félidő lefújása előtt meg volt egy helyzet a kövesdi oldalon: Vajda távoli szabadrúgása ment a bal sarok fölé. 1-0-s zalaegerszegi vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

II. félidő

A fordulást követően megduplázta előnyét a ZTE. A 49. percben Gergényi szögletére Ikoba érkezett leggyorsabban és nagy erővel a bal sarokba fejelt, 0-2.

A 67. percben Májer került helyzetbe és a rövid alsót vette célba. Lövésére leért a kövesdiek kapusa és hárítani tudott. Néhány perccel később ismét Ikoba érkezett egy szögletnél, aki ezúttal is fejjel vette be a hazaiak kapuját, 0-3

A 74. percben Tajti adott egy mesteri kiugratást Gergényinek, aki ballal a bal alsóba lőtte a labdát, 12 méterről, 0-4. A 89. percben Szalay Szabolcs 17 méterről nagy erővel lőtte ki a jobb felsőt, így 5-0-ra kiütötte a Mezőkövesdet a ZTE.

OTP Bank Liga, 7. forduló

Mezőkövesd-Zalaegerszeg 0-5 (Ikoba 40., 49., 71., Gergényi 74., Szalay 89.)

Kiállítva: Bobál D. 34.

Mezőkövesd: Piscitelli – Pillár, Lukic, Bobál D. – Kállai K. (Kállai Z. 59.), Nagy G. (Qaka 73.), Besirovic (Karnitski 59.), Cseri 8Molnár 73.), Vajda – Bobál G. (Schmiedl 37.), Drazic

(cserék: Tordai, Lakvekheliani, Karnitski, Molnár, Schmiedl, Kállai Z., Selmani, Qaka)

ZTE: Demjén – Lesjak, Kálnoki Kis, Mocsi, Bedi- Tajti, Sankovic – Meshack (Májer, a szünetben),Németh (Szalay 81.), Gergényi – Ikoba

(cserék: Gyurján, Gergely, Mim, Májer, Kovács B., Huszti, Csóka, Safronov, Szalay, Klausz)