Négyet lőtt és győzelemmel zárta a Milan a 2021-es évet

A Milan idegenben magabiztos 4-2-es győzelmet aratott az újonc Empoli ellen az olasz bajnokság 19. fordulójában. A csapat a 12. percben Kessié góljával szerzett vezetést, majd pár percre rá Bajrami egyenlített. Az első félidő végéhez közeledve Kessié másodszor is betalált és a szünet után Florenzi szabadrúgásból volt eredményes. A 69. percben Theo Hernández tovább növelte a milánóiak előnyét, míg a meccs hajrájában Pinamonti büntetőből csak szépíteni tudott. A végeredmény 4-2 lett a Rossonerinek és ezzel a győzelemmel a második helyről várhatja a folytatást a téli szünetet követően.

EMPOLI – MILAN 2-4
Időpont: 2021.12.22. 20:45
Helyszín: Stadio Castellani, Empoli
Játékvezető: Di Bello
Gólszerzők: Bajrami (18′), Pinamonti (84′) ill. Kessié (12′, 42′), Florenzi (63′), Theo (69′)
Sárga lapok: S. Romagnoli ill. Tonali, Bennacer

KEZDŐCSAPATOK:

EMPOLI (4-3-1-2): Vicario; Stojanović (46′ Marchizza), S. Romagnoli, Luperto, Parisi; Henderson (85′ Asllani), Ricci (85′ Štulać), Żurkowski (68′ Bandinelli); Bajrami; Cutrone (68′ La Mantia), Pinamonti.

Cserék: Furlan, Ujkani; Tonelli, Viti; Di Francesco, Mancuso.

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Florenzi (70′ Kalulu), Tomori, A. Romagnoli, Hernández; Tonali (70′ Bakayoko), Bennacer (81′ Krunić); Messias (81′ Díaz), Kessie, Saelemaekers; Giroud.

Cserék: Mirante, Tătărușanu; Ballo-Touré, Gabbia; Castillejo; Maldini.