Nehezen adta meg magát a Spandau a Szolnoknak

Szolnok, 2017. február 8.
MTI Fotó: Mészáros János

Nem játszott könnyű meccset a Szolnok Berlinben, de végül az utolsó negyedben remekelt a magyar együttes.

Szolnok, 2017. február 8. A szolnoki Andrija Prlainovic (fehérben) és Rémi Saudadier, a Spandau játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 5. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Spandau találkozón a tiszaligeti Vízilabda Arénában Szolnokon 2017. február 8-án. MTI Fotó: Mészáros János

(MTI Fotó: Mészáros János/archív)

A Szolnok berlini győzelmével továbbra is fej-fej mellett áll az Olympiakosszal a tabella élén, de nagyon megszenvedett a mostani sikeréért a magyar együttes.

Az első negyedben mindig a Szolnok szerzett vezetést, de rendre ki tudott egyenlíteni a német együttes, így 4-4-et mutatott az eredményjelző. A második nyolc percben elhúzott a vendég gárda, Varga Dénes kettőt is hintett, és az ő vezetésével 7-5-re ment a magyar csapat a nagyszünetben. A fordulás után, a harmadik negyedben kisebb meglepetésre nem született szolnoki gól, míg hazai kettő is. Gielen és Marzouki a hajrában talált be, 7-7. A záróakkord egyértelműen a Szolnoké volt, 5-1-es etapot produkált a Tisza-parti együttes, így 12-8-ra győzött.

A Bajnokok Ligája 6. fordulója:

Spandau – Szolnoki-Dózsa Közgép 8-12 (4-4, 1-3, 2-0, 1-5)
Gólszerzők:
Gielen 2, Marzouki 2, Dedovics 2, Csuk 1, Stamm 1 ill. Varga Dénes 3, Younger 2, Vámos 2, Gocics 1, Crousillat 1, Alekszics 1, Prlainovics 1, Kis 1

Korábban játszották:

A-Híd OSC Újbuda – Olympiakosz Pireusz 7-8 (1-4, 2-2, 2-0, 2-2)
Gólszerzők: Zalánki 3, Brguljan 1, Bátori 1, Seman 1, Gór-Nagy 1 ill. Geniduniasz 2, Funtulisz 2, Mylonakisz 1, Buslje 1, Ntsokasz 1, Murikisz 1

Brescia – Nizza 13-4 (4-2, 4-1, 1-1, 4-0)
Gólszerzők: N. Presciutti 3, Paskovics 3, Napolitano 3, Ubovics 1, Bertoli 1, C. Presciutti 1, Manzi 1 ill. Rocchietta 2, Monneret 1, Izdinsky 1

Tabella: 1. Olympiakosz 16 pont, 2. Szolnok 16 pont, 3. Brescia 10 pont, 4. OSC 7 pont, 5. Spandau 3 pont, 6. Nizza 0 pont