Női Szuperkupa: Európa tetején az Olympiakosz

Olympiakosz noi szuperkupa

Az Euroliga után az európai Szuperkupát is behúzta az Olympiakosz a Padova ellen.

Az Euroliga-győztes és a LEN Kupa-győztese adott egymásnak randevút Athénban. A tét nem volt kisebb mint a Szuperkupa serlege.

A mérkőzést az olasz együttes kezdte jobban, az első negyedben 3-2-re elhúzott az Olympiakosztól. Ezek után összeállt a védekezés és támadásban is remekeltek a görögök. A második és a harmadik nyolc percben nem kaptak gólt, de lőttek ötöt. A záróakkord döntetlenje, azt is jelentette, hogy négy góllal győztek a hellének, így ők emelhették magasba a trófeát.

LEN Európai Szuperkupa, döntő: (Athén)

November 20.:

Olympiakosz Pireusz (görög) –  Plebiscito Padova (olasz) 10-6 (2-3, 3-0, 2-0, 3-3)
Gólszerzők:  Avramidou 5, Bianconi 3, Plevritou 1, Manolioudaki 1 ill. Queirolo 2, Barzon 1, Savioli 1, Millo 1, Federica Rocco 1.